Hlavní obsah
Rouška (dole) a respirátor Foto: Milan Malíček, Právo

Pašeráci zkusili z Ukrajiny do Rumunska provézt pytle s rouškami

Ukrajinští pohraničníci v Zakarpatské oblasti zabránili v noci na středu nelegálnímu převozu hygienických roušek přes rumunské hranice. Pašeráci, kteří z místa činu uprchli, se do Rumunska chystali propašovat 3650 kusů jednorázových roušek, uvedl list Ukrajinska pravda na svém webu.

Rouška (dole) a respirátor Foto: Milan Malíček, Právo
Pašeráci zkusili z Ukrajiny do Rumunska provézt pytle s rouškami

Přes ukrajinské hranice se v posledních letech pašovali hlavně cigarety a migranti, ale roušky se v mnoha zemích staly kvůli šíření nového typu koronaviru nedostatkovým zbožím.

Pohraničníci podle deníku našli jen pár desítek metrů od hranice několik plastových pytlů s rouškami. Pašerákům se nejspíše z místa povedlo ujet na motocyklu.

Ukrajina zatím potvrdila jeden případ nákazy novým koronavirem. Pacient, který přicestoval na Ukrajinu z Itálie přes Rumunsko, byl hospitalizován ve městě Černivci na západě země.

Minulý měsíc bylo na Ukrajinu evakuováno 72 lidí z čínského Wu-chanu, kde nákaza původně propukla. Cestu do karantény v sanatoriu u městečka Novi Sanžary jim musela prorazit policie davem demonstrantů, kteří protestovali proti umístění potenciálně rizikových lidí v této oblasti.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků