Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Po incidentu byl na chorvatsko-maďarské hranici zadržen autobus s českými turisty

Na chorvatsko-maďarské hranici byl krátce po sobotní půlnoci zadržen český autobus, který vezl na 50 pasažérů z dovolené v Chorvatsku. Důvodem byl incident řidiče s maďarskou policistkou, uvedlo velvyslanectví České republiky v Budapešti. Krátce po 15:00 vyrazil autobus směrem do ČR. Český řidič zůstal v Maďarsku.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Po incidentu byl na chorvatsko-maďarské hranici zadržen autobus s českými turisty

„Můžu potvrdit, že došlo k incidentu mezi řidičem a policistkou na hranici, vyšetřuje to kriminální policie Maďarska. Vyslýchají svědky, až budou vyslechnuti svědci a sepíšou se protokoly, bude autobus propuštěn. Došlo ke zdržení autobusu asi 13 hodin,” řekl kolem 14:00 konzul Juraj Varga. „Podrobnosti incidentu velvyslanectví nezná,” dodal Varga.

V autobusu mířícím do Liberce bylo na 50 pasažérů včetně dětí, informovala delegátka cestovní kanceláře T Split Tour, jejíž klienti byli mezi cestujícími. Incident se podle ní stal po jedné hodině ráno, od té doby autobus stál na hranici, zatímco policisté vyslýchali pasažéry a zasahující celníky. Lidé v autobusu dostali jen vodu kolem 10:00 a až později děti malou svačinu, uvedla delegátka. Ta také popsala, jak se události na hranici seběhly.

Pohádali se

„Přijel chorvatský celník, který nám sdělil, že máme vystoupit z autobusu, ale děti můžeme nechat spát. Kousek jsme popojeli a přišla maďarská celnice. Prohlásila, že nesmí v autobusu nikdo být. Řidič ukázal celnici kufr (zavazadlový prostor), pak přišla druhá maďarská celnice, která chtěla znovu vidět kufry,” sdělila delegátka.

Řidič se ženou se podle ní chvíli dohadovali. „Nato si řidič chtěl vyfotit identifikační čísla celnice a volat na ambasádu. Podařilo se mu jednu celnici v budce vyfotit, otočil se a chtěl se podívat do telefonu, načež ho druhá celnice chytla za ruku. On se v pudu sebezáchovy ohnal, snažil se ji setřást a ona upadla. Na řidiče se vrhli celníci, nasadili mu pouta a odvedli ho. Od té doby tu sedíme,” řekla delegátka cestovní kanceláře Kateřina Macourková.

Zatímco autobus s turisty mohl odjet, řidič musel zůstat na maďarském území. „Převáželi jsme ho na prokuraturu do Budapešti," uvedla Macourková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků