Hlavní obsah
 

Letecké záběry Bejrútu. Exploze ledku zanechala spoušť v celém městě

Bejrútský přístav se po mohutných úterních výbuších proměnil ve spáleniště. Pocítilo je celé město i jeho okolí. Exploze 2750 tun dusičnanu amonného, ze kterého se vyrábí výbušniny, si dosud vyžádala přes 100 mrtvých a téměř 4000 zraněných. Podle CTV News byly výbuchy slyšet dokonce až z Kypru, který je přes Středozemní moře vzdálen zhruba 200 kilometrů.

 
Letecké záběry Bejrútu. Exploze ledku zanechala spoušť v celém městě

Největší škody a také ztráty na životech pochopitelně zaznamenalo nejbližší okolí přístavu. To je plné trosek a prakticky srovnáno se zemí. Uprostřed ční torzo sila.

Živě: Následky gigantické exploze v Bejrútu

Video: Reuters

Škody ohlásila například jihokorejská ambasáda, která byla od místa exploze vzdálená osm kilometrů. Tlaková vlna ale vyrážela okna a dveře i ve vzdálenosti 20 kilometrů od přístavu.

Rozsah škod v Bejrútu

Foto: Mapy.cz

Horší byla situace v blízkosti výbuchu. „Moje auto nadskočilo, viděl jsem lidi, jak létají bezvládně vzduchem. Obchody i domy se bortily. Všude byl slyšet křik, lidé utíkali,“ řekl CTV News Ahmed Jasín, který byl od centra výbuchu vzdálen čtyři kilometry.

Síla výbuchu měla být tři kilotuny TNT, což je asi pětina síly atomové bomby svržené před 75 lety na Hirošimu. Poslední zprávy z Bejrútu zatím hovoří o více než stovce obětí, zraněných je bezmála 4000 lidí.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Záběry výbuchu pyrotechniky v Bejrútu, domy jsou zničené v celém centru města

Video: Reuters

Zničené silo v libanonském přístavu

Foto: Hussein Malla, ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků