Hlavní obsah
Ajmán Zavahrí Foto: Reuters

Bojujte jako guerilla, nabádá vůdce Al-Káidy džihádisty v Sýrii

Vůdce teroristické organizace Al-Káida Ajmán Zaváhrí zveřejnil v neděli novou zvukovou nahrávku. Apeluje jejím prostřednictvím na extremisty v Sýrii, aby se uchýlili ke guerillovému způsobu boje a aby v Sýrii i v Iráku počítali s dlouhodobým střetem se západními i místními silami. Upozornila na to v pondělí agentura Reuters.

Ajmán Zavahrí Foto: Reuters
Bojujte jako guerilla, nabádá vůdce Al-Káidy džihádisty v Sýrii

„Naši lidé v Sýrii se připravují na dlouhou bitvu s křižáky a jejich spojenci šíity a alávity,“ uvedl šéf sunnitských extremistů, kteří považují šíity a alávity, mezi něž patří i syrský prezident Bašár Asad, za kacíře. Zaváhrí rovněž bojovníky v Sýrii varoval, aby z války v Sýrii nedělali jen konflikt v hranicích Sýrie, ale šířili ho dál.

Vůdce Al-Káidy dodal, že džihádisté jsou nenáviděni, protože se snaží v Sýrii zavést islámskou vládu, a to se příčí Západu a jeho spojencům v regionu, kteří se snaží všemožně „islámskou vlnu“ zastavit.

Jak upozornil Reuters, není známo, kdy bylo Zaváhrího poselství natočeno.

Související témata:

Bojovníci džihádu v Ramádí

Foto: Reuters

V Sýrii působí nejen extremistický Islámský stát, s nímž vede Zaváhrího organizace přes výzvy o přibližování dlouhodobě spory, ale také odnož Al-Káidy Džabhát Fatah aš-Šám (dříve Fronta an-Nusra). Ta se na syrském bojišti v poslední době spojila s organizací Tahrír aš-Šám a díky tomuto spojenectví ovládají především oblasti v provincii Idlib.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků