Hlavní obsah
Demokratická kandidátka do Bílého domu Hillary Clintonová Foto: Aaron P. Bernstein, Reuters

Z představy Trumpova znovuzvolení je mi na zvracení, řekla Clintonová

Bývalá prezidentská kandidátka Hillary Clintonová uvedla, že je jí na zvracení z představy dalšího volebního období Donalda Trumpa. Podle ní to tak cítí i většina republikánů, jen se bojí promluvit nahlas. Prezident Trump ji přitom v neděli pochválil před svými fanoušky, když řekl, že byla mnohem chytřejší než jeho současný vyzyvatel Joe Biden.

Demokratická kandidátka do Bílého domu Hillary Clintonová Foto: Aaron P. Bernstein, Reuters

Reklama

Z představy Trumpova znovuzvolení je mi na zvracení, řekla Clintonová

„Je mi doslova na zvracení z představy, že bychom měli mít další čtyři roky tohoto zneužívání a ničení našich institucí,” řekla Clintonová v podcastu deníku New York Times. Podle ní současný prezident porušuje americké hodnoty a selhal ve vedení země.

Clintonová uvedla, že si není schopna představit, že by Trump znovu vyhrál. „Většina republikánů by tenhle příběh chtěla ukončit. Chtějí ho pryč stejně jako my, ale nemůžou to říct veřejně,” dodala.

Chování konzervativních politiků ji zklamalo. Podle ní se zachovali jako „zbabělci a bezpáteřní přitakávači”.

Na otázku, zda by někdy vyzývala k uvěznění prezidenta způsobem, kterým to dělá on na její adresu (tedy skandováním „Zavřete ji!” na mítincích), odpověděla: „Ne, nikdy. Na rozdíl od něj věřím v právní stát.”

Koronavirus bych řešila jinak, říká

Clintonová nepochybuje o tom, že by si jako prezidentka během koronavirové krize počínala lépe. „Pro takové chvíle jsem se narodila,” řekla demokratická politička.

Prezident Trump ji přitom na nedělním mítinku s voliči svým způsobem pochválil. Řekl, že má Clintonová „více energie” než sedmasedmdesátiletý Joe Biden. Podle něj je také podstatně inteligentnější než jeho současný vyzyvatel.

„Ten půjde zpátky do postele. Hillary trávila v posteli také hodně času, ale měla více energie, než má on. Opravdu,” řekl Trump pobaveným fanouškům. Trumpovou strategií je vykreslovat Bidena jako senilního starce, kterému to už nemyslí. Biden si přitom zatím v celostátních předvolebních průzkumech udržuje náskok.


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků