Hlavní obsah

Muž v Oaklandu spadl před rozjetý vlak, díky pohotové pomoci o vlásek unikl

Bezpečnostní kamera na vlakovém nádraží v americkém Oaklandu v neděli zachytila pohotovou reakci dozorčího stanice, který na poslední chvíli vytáhl zpět na peron jednoho z cestujících. Ten na nástupišti zavrávoral, ztratil rovnováhu a spadl před přijíždějící vlak. Videozáznam v úterý zveřejnila agentura Reuters.

Muž v Oaklandu spadl před rozjetý vlak, díky pohotové pomoci o vlásek unikl

„Všiml jsem si ho a viděl čelní světla soupravy. Nebylo moc času na přemýšlení a musel jsem něco udělat. Všechno se v mé mysli odehrávalo jako ve zpomaleném filmu. Chytil jsem ho a vytáhl zpátky,“ vylíčil dramatické okamžiky John O´Connor.

Ten jako dozorčí stanice v Oaklandu na přeplněném nástupišti usměrňoval dav lidí, kteří se na stanici Coliseum shromáždili po skončení utkání fotbalového mužstva Raiders. Měl za úkol hlídat, aby čekající pasažéři nepřekračovali bezpečnostní pruh, což ale jeden z nich udělal. A nejen to - ztratil rovnováhu a spadl do kolejiště.

Ostatní pasažéři teď O´Connora oslavují jako hrdinu. On sám se za něj ale nepovažuje. „Všichni bychom se měli takhle zachovat. Víte, jsme všichni lidské bytosti. Život je drahocenná věc. Díky bohu jsme to oba zvládli a on se dožije dalšího dne,“ řekl O´Connor agentuře Reuters.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků