Hlavní obsah
Stejně jako v minulosti, i dnes na mají největší zásluhy na chodu Nemocnice Vítkov zdejší zaměstnanci. Foto: Martin Janík

Vítkovská nemocnice slouží lidem již 115 let

V neděli 31. května to bylo na den přesně 115 let, co bylo vydáno povolení k provozu Nemocnice Vítkov. Zdravotnické zařízení v jižním okraji opavského okresu je dnes detašovaným pracovištěm Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny Agel.

Stejně jako v minulosti, i dnes na mají největší zásluhy na chodu Nemocnice Vítkov zdejší zaměstnanci. Foto: Martin Janík
Vítkovská nemocnice slouží lidem již 115 let

Samotný vznik vítkovské nemocnice na počátku 20. století vážně ohrozil nedostatek financí, neboť rozpočet na přestavbu tehdejšího zámečku se výrazně překročil, a proto obecní zastupitelstvo požádalo o příspěvky dobrodince.

Veřejnost výzvu vyslyšela a po největších donátorech město nechalo pojmenovat některé nemocniční pavilony (např: Pavilon Eduarda a Marie Freiedmannových).  Turbulentní vznik nemocnice se přenesl i do jeho dalšího fungování, který byl mnohdy jako na horské dráze.

„S ohledem na restrukturalizaci zdravotnictví v minulosti považujeme za nesmírně důležité a úspěch pro region, že nemocnice ve Vítkově v současné době stále existuje a poskytuje své služby,“ říká MUDr. Jan Káňa, předseda představenstva Nemocnice Nový Jičín.

Dnes se v Nemocnici Vítkov nachází oddělení léčebné a rehabilitační péče, které slouží k doléčení převážně pacientům právě z novojičínské nemocnice. „Naší vizí je zejména rozvíjet nadále koncept léčebného a rehabilitačního pracoviště, včetně navazujících ambulantních provozů,“ vysvětluje ředitel Káňa.

S tím souvisí pestrý seznam investic putujících do Vítkova, momentálně se dokončuje například instalace nových televizorů na všech pokojích. „Věříme, že to naši pacienti ocení,“ konstatuje Jan Káňa a jedním dechem dodává:

„Společnost Agel trvale a pravidelně investuje do vybavení a stávajících provozů. Namátkou lze zmínit nové vybavení interní ambulance, včetně gastroskopu, přístroje pro elektroterapii, k dispozici je nová galvanická vana na rehabilitacích, pro léčebnu dlouhodobě nemocných jsme pořídili nová lůžka, lehátka, EKG přístroje a došlo i k rekonstrukci rozvodu medicinálního vzduchu. Pořízena byla v neposlední řadě centrifuga, dorozumívací zařízení, ultrazvuky a ergometry, a podobně. Jen tyto položky v součtu vydají za více než 4,2 milionu korun.“

I přes všechny překážky slouží nemocnice ve Vítkově lidem dál. A stejně jako v minulosti, i dnes na tom mají obrovskou zásluhu zdejší zaměstnanci. „Chtěl bych využít této příležitosti a poděkovat i touto formou občanům, vítkovské samosprávě, pacientům a zejména personálu, že jsme společně zvládli složité období omezení z důvodu pandemie onemocnění covid-19. V souvislosti s tím je nezpochybnitelně největší devizou ve Vítkově právě náš ochotný a kvalitní zdravotnický personál,“ má jasno ředitel Jan Káňa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků