Hlavní obsah
Kim Novaková Foto: Universal

10 detektivek, které vás budou napínat až do konce

Jestli rádi hádáte, kdo je vrah, smlsnete si na těchto detektivkách. Vybrali jsme deset filmových příběhů, které vás budou napínat až do konce.

Kim Novaková Foto: Universal
10 detektivek, které vás budou napínat až do konce

1. Muži, kteří nenávidí ženy

Mistr napětí David Fincher v roce 2011 natočil svižnou kriminálku podle knihy Stiega Larssona. Román je prvním dílem pentalogie Milenium. V hlavních rolích se objevili Daniel Craig a Rooney Mara, kteří hrají dvojici vyšetřující zmizení ženy z bohaté rodiny. Zatímco Craig ztvárnil novináře, Mara sehrála hackerku.

2. Zodiac

David Fincher natočil roku 2007 film podle skutečné události s Jakem Gyllenhaalem v hlavní roli. Zodiac byl masový vrah, který zabíjel náhodně vybrané oběti a který nebyl nikdy dopaden. Všichni, kdo na případu pracovali, se jím stali posedlými. Zodiac je vodil za nos dlouhé roky.

3. Blade Runner

Sci-fi thriller natočil na motivy knihy Philipa K. Dicka roku 1982 režisér Ridley Scott. Snímek se odehrává v Los Angeles v budoucnosti, a sice v roce 2019. Detektiv Rick Deckard (Harrison Ford) pátrá po replikantech, kteří pronikli na Zemi z pracovních kolonií na jiných planetách. Při akci se mu mění názor na androidy a sám pochybuje, zda je člověk.

4. The Big Lebowski

Big Lebowski je dnes už kultovní klasika bratrů Coenových s Jeffem Bridgesem v hlavní roli. Snímek byl natočen v roce 1998 a pojednává o shodě náhod, kvůli kterým si vyděrači spletou boháče s lenochem. Parta neschopných chlápků pak musí předat výkupné, ale zvrtne se to.

5. Vertigo

Legendární režisér Alfred Hitchcock roku 1958 natočil příběh o posedlosti. Detektiv John Ferguson se zamiluje do tajemné Madeleine, ale to ještě neví, že se dostal do hry, ze které možná není úniku. V hlavních rolích se představili Kim Novaková a James Stewart.

6. Vraždy podle Jidáše

Detektiv John Prudhomme (Christopher Lambert) vyšetřuje případ sériového vraha, který své oběti zabíjí a uřezává jim části těla, aby o Velikonocích sestavil nového Ježíše. Film plný krvavých scén natočil roku 1999 režisér Russell Mulcahy.

7. Prokletý ostrov

Režisér Martin Scorsese, Lenonardo DiCaprio a Mark Ruffalo. Kombinace, která vás nenechá vydechnout 138 minut. Detektiv Teddy Daniels jede s parťákem Chuckem na Prokletý ostrov, kde se nachází psychiatrická léčebna, aby vyšetřil zmizení jedné pacientky. Při pátrání ale zjistí i něco o sobě, na co se snažil zapomenout. Film vzniknul v roce 2010.

8. Výměna

Clint Eastwood roku 2008 natočil podle skutečné události strhující drama s Angelinou Jolie v hlavní roli. Christine zmizí syn Walter. Po pěti měsících jí policie řekne, že ho našla, a chlapce jí přivede, ale jedná se o jiné dítě. Zoufalá Christine se snaží přesvědčit okolí, že se stala chyba, policie omyl ale odmítá přiznat. Christine se vydává pátrat po svém synovi na vlastní pěst.

9. Zmizelá

Zmizelá je film natočený podle stejnojmenného románu Gillian Flynnové v roce 2014 režisérem Davidem Fincherem. Amy Dunneová (Rosamund Pikeová) zmizí v den pátého výročí svatby s Nickem (Ben Affleck), přičemž právě on je hlavním podezřelým. Unesl ji?

10. Okamžik zlomu

Když Ted Crawford (Anthony Hopkins) zjistí, že je mu jeho manželka Jennifer nevěrná s policistou Robem Nunallym, střelí ji a mladá žena skonči v nemocnici. Crawford se na místě činu Nunallymu přizná, u soudu to pak ale popírá. Když vyjde najevo milenecký poměr, případu se ujme právník Willy Beachum (Ryan Gosling). Ten si je jistý Crawfordovou vinou, ale jak mu ji prokázat? Film roku 2007 natočil Gregory Hoblit.


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků