Hlavní obsah
Petr Janda si vydělával hraním na Václaváku v Praze. Foto: Petr Horník, Právo

Petr Janda „žebral” na Václaváku. Byli u toho i Bohdalová, Dejdar, Malátný, Jandová a další

Zpěvák a kytarista skupiny Olympic Petr Janda ve čtvrtek před polednem usedl na Václavském náměstí jako zanedbaný starý muž, jenž si zpěvem a hrou na kytaru vydělává na živobytí. Stalo se tak u příležitosti natáčení videoklipu k písni Nemám páru z posledního alba Olympiku nazvaného Kaťata.

Petr Janda si vydělával hraním na Václaváku v Praze. Foto: Petr Horník, Právo
Petr Janda „žebral” na Václaváku. Byli u toho i Bohdalová, Dejdar, Malátný, Jandová a další

Kolemjdoucími byli Jiřina Bohdalová, Martin Dejdar, Aleš Háma, Marta Jandová, Petr Kolář, Michal Malátný, Antonín Panenka a další. Ti střídavě přistupovali k Jandovi a po svém jej odměňovali.

Klip, jehož scenáristou i režisérem je sám Janda, bude mít premiéru na konci ledna. V půli příštího měsíce ještě budou vznikat záběry celé skupiny Olympic.

„Měl jsem pocit, že bych měl takovou písničku napsat,“ řekl Janda během natáčení Novinkám.cz. „Je o tom, že nejsem tak docela nejchytřejší, mám spoustu pochybností, stejně tak zažívám chvíle, kdy mám pocit, že je všechno o. k.,  a ráno se probudím a je všechno jinak. Když to řeknu naostro, ta písnička je o strachu ze smrti.“

Jiřina Bohdalová, Petr Janda a Martin Dejdar se setkali při natáčení klipu k písni Nemám páru.

Foto: Petr Horník, Právo

„Olympic byl jedním z důvodů, proč jsem před lety založil kapelu. Ale že Petr Janda jednou bude zpívat můj text, to je asi více než splněný sen,“ řekl Michal Malátný, jenž na zmíněné album přispěl textem pro písničku Ach.

Marta Jandová při natáčení klipu k písni Nemám páru.

Foto: Petr Horník, Právo

Na natáčení byla i Lea Šteflíčková, modelka a vítězka soutěže krásy Česká Miss 2018. Její pozadí je na obalu nové desky Kaťata.

„Když mi volali, zda bych přijala focení na obal desky Olympiku, neuměla jsem si to nejdřív představit. Ale myslím, že to dopadlo skvěle, fotka je v pohodě, není to nijak vulgární. Focení bylo poměrně rychlé, trvalo jen hodinu, a potom se přes fotoshop dodělávalo tetování,“ řekla pro ČTK dvaadvacetiletá modelka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků