Hlavní obsah
 

V Brně týden naháněli emua Hugiše. Nakonec ho strážníci zavřeli do školy

Volně se pohybujícího emua, který překvapil v uplynulém týdnu hned na několika místech obyvatele Brna, se povedlo o víkendu chytit brněnským strážníkům. Ti zvíře naháněli a nakonec zavřeli na zahradu základní školy Masarykova. Majitel ptáka pohřešoval zhruba týden, informoval mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

 
V Brně týden naháněli emua Hugiše. Nakonec ho strážníci zavřeli do školy

Na to, že je emu nelétavým ptákem, je neobyčejně hbitý. Jednak je, podobně jako africký pštros, vynikajícím běžcem, ale krom toho také dobře a rád plave. A právě do vody uprchl při jednom z prvních pokusů jej odchytit v Mariánském údolí. Polekal se koně, a tak skočil do vodní nádrže a přeplaval ji na durhou stranu.

Strážníci jeho novou polohu zjistili díky dalšímu telefonátu na lince 156.  U hotelu Velká Klajdovka v Brně-Vinohradech kličkoval mezi projíždějícími auty.

Ptáka pronásledovalo několik hlídek strážníků, v sobotu dopoledne ho pak jedna z nich zahnala do zahrady základní školy Masarykova, kde ho po dohodě s ředitelem instituce zavřela.

Strážníci v sobotu večer následně dohledali i majitele emua, který jim prozradil, že se pták jmenuje Hugiš. I když se ptáka podařilo šťastně chytit, pro majitele ještě případ nejspíš nekončí. „Útěk ptáka emu způsobil značné komplikace, a muž je tedy podezřelý z přestupku, protože uprchnutí nedokázal předejít. Případem se bude zabývat správní orgán,” uzavřel Ghanem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků