Hlavní obsah
Městská policie Foto: Městská policie Kladno

Strážník, který surově udeřil dívku, dostal vyhazov

Strážník, kterého svědci zaznamenali, když surově napadl dívku v pražských Řepích, u městské policie skončil. Další strážníky, kteří byli součástí hlídky, nadřízený převelel na jinou práci tak, aby nebyli v kontaktu s veřejností. O vývoji v případu informovala v pondělí na dotaz Novinek mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Městská policie Foto: Městská policie Kladno
Strážník, který surově udeřil dívku, dostal vyhazov

„Bylo rozhodnuto o ukončení pracovního poměru s dotyčným strážníkem. Současně bude celá věc postoupena orgánům činným v trestním řízení,” sdělila mluvčí.

Na místě incidentu byli další čtyři strážníci, jejichž míra zodpovědnosti se ještě došetřuje. Do úplného ukončení případu dostali jinou práci v rámci městské policie, aby nebyli v přímém kontaktu s veřejností.

„I když zatím není zcela zřejmé, co incidentu předcházelo a co po něm následovalo, je zcela evidentní, že strážník selhal, vyhrocenou konfliktní situaci profesně nezvládl a navíc jednal v rozporu se zákonem. Jeho jednání je pro nás naprosto neakceptovatelné a veřejnosti se za něj ještě jednou omlouváme,” uvedla mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Případ odstartovalo video, které zveřejnila o víkendu na svém facebookovém profilu uživatelka Tereza Smažinková. Podstatně větší a silnější strážník na něm udeřil dívku takovou silou do obličeje, až upadla na zem.

i got měšťák slapped by this neohrožený strážník angry reacts only kontext: Seděli jsme s kamarády ve čtyřech u rybníka v Řepích (v rouškách a v místě, kde nebyli žádní jiní lidé), když na nás někdo zavolal hlídku. Přijeli ze dvou stran, dohromady jich přišlo pět nebo šest. Začali se chovat agresivně a vyhrožovali nám pokutou, na což samozřejmě měli právo, uvědomujeme si, že jsme porušovali vyhlášku a tedy toto jejich chování absolutně nevyvracím. Všechno tedy probíhalo v pořádku, dokud strážníka jeden z kamarádů nekonfrontoval s tím, že jsou tam taky ve více lidech a ani nedodržují odstup. Načež dostal od strážníka pěstí do obličeje (není na záznamu) a ve chvíli kdy jsem se ho (slovně) zastala, tak jsem dostala facku. Strážníkovu fyzickému napadení nepředcházela z naší strany absolutně žádná agrese, slovní urážení nebo snad zasahování do jeho osobního prostoru. Po celou dobu nám taky odmítal sdělit své jméno nebo identifikační číslo, o které jsme ho opětovně žádali.

Zveřejnil(a) Tereza Smažinková dne Neděle 5. dubna 2020

Když dívka vstala, snažila se policistu konfrontovat. „Je mi devatenáct let, a vy mi dáváte do obličeje facku, když já jsem se vás ani nedotkla?“ říká mu. Příslušník jí odpovídá, že jej urážela. Na záznamu není vidět, co potyčce předcházelo.

Smažinková k případu uvedla, že seděla s kamarády ve čtyřech u rybníka v Řepích, všichni podle ní měli roušky, jak to nařídila vláda kvůli pandemii koronaviru, a kolem další lidé nebyli. Uživatelka sociální sítě napsala, že strážníci vyhrožovali udělením pokuty, na což podle ní měli právo, protože parta porušovala vyhlášku.

„Všechno probíhalo v pořádku, dokud strážníka jeden z kamarádů nekonfrontoval s tím, že jsou tam taky ve více lidech a ani nedodržují odstup. Načež dostal od strážníka pěstí do obličeje (není na záznamu) a ve chvíli, kdy jsem se ho (slovně) zastala, tak jsem dostala facku,“ popsala incident Smažinková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků