Hlavní obsah
 

Státní zastupitelství obžalovalo muže, který chtěl vtrhnout s noži do Sněmovny

Státní zastupitelství podalo obžalobu na muže, který před rokem vnikl se zbraněmi do Sněmovny. Muž byl ozbrojený dvěma noži a teleskopickým obuškem a zaútočil na policistku, která střežila vchod do budovy.

 
Státní zastupitelství obžalovalo muže, který chtěl vtrhnout s noži do Sněmovny

„Ve věci byla podána k Obvodnímu soudu pro Prahu 1 obžaloba na jednoho muže pro přečin vyhrožování s cílem působit na orgán veřejné moci ve stádiu pokusu v jednočinném souběhu se zločinem násilí proti úřední osobě,“ řekl Novinkám mluvčí městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Kdy bude nařízeno soudní jednání, zatím není jasné.

Podle žalobce vnikl 32letý muž do Sněmovny se dvěma noži a teleskopickým obuškem s cílem přemoci policisty a vniknout na zasedání Sněmovny. Chtěl tak vyjádřit svůj odpor k práci zasedajících zákonodárců.

„Protestuji proti tomuhle systému,“ řekl, když ho policisté po zadržení odváděli do auta. Podle tehdejších informací měl muž na ženu u rentgenu vytáhnout nůž, který měl v batohu.

Do prostoru Sněmovny by se však zřejmě nedostal, protože by musel projít bezpečnostní kontrolou, kdy policisté odhalí díky detekčním rámům a přístrojům případné nebezpečné předměty. Prohlídkou musí projít každý návštěvník i host Sněmovny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků