Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Po muži na ulici žadonil o drobné. Když nic nedostal, podřízl mu krk

Ve své oblíbené hospůdce v Karlových Varech sledoval v televizi hokejový zápas. Když přenos skončil, vyrazil Otto K. domů. Cestou potkal opilého muže, který u něj žadonil o drobné. Považoval ho za bezdomovce a odbyl ho s tím, ať jde raději pracovat. Za pár minut ležel na zemi s podříznutým krkem. Jen díky pohotové reakci kolemjdoucích přežil.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Po muži na ulici žadonil o drobné. Když nic nedostal, podřízl mu krk

Případ z loňského října začal v úterý projednávat Krajský soud v Plzni. Státní zástupce viní Karla Ágha (46) z pokusu o vraždu. „V ulici Vítězná v Karlových Varech fyzicky napadl poškozeného a podlahářským nožem ho několikrát řízl do krku,“ uvedl žalobce Jakub Kubias. Podle znalců by napadený muž bez včasné lékařské pomoci pravděpodobně zemřel.

Při hlavním líčení soudce obžalovaného vyslechl prostřednictvím videokonference z věznice v Ostrově nad Ohří. Na útok nožem si podle svých slov nepamatuje, protože byl opilý.

„Asi to zřejmě bude pravda, ale ne všechno. Mám okno, byl jsem tehdy hodně pod vlivem alkoholu. Jen si pamatuji, že jsem si chtěl připálit cigaretu od nějakého chlápka. Ten mi začal nadávat, že jsem bastard a zkurvysyn. Nedal pokoj, pořád se do mě navážel. To mě vytočilo,“ vypovídal Ágh, co podle něj předcházelo žalovanému incidentu.

Ještě si prý vybavuje, že muži dal ránu pěstí. „Co se dělo pak, fakt nevím. Že jsem něco tak hrozného provedl, mi řekli policajti až druhý den, když mě sebrali. Kdybych ho chtěl zabít, tak jsem měl dost času to udělat. Navíc nůž byl dost tupý na to, abych mu mohl vážně ublížit,“ řekl Ágh, který je zaměstnán jako dělník v podlahářské firmě.

Jinak ale popsal konflikt poškozený Otto K. „Na protějším chodníku se motal nějaký chlap. Ptal se mě, jestli nemám nějaké drobné. Tak jsem mu na to řekl, ať jde raději pracovat. Začal hulákat, že jsem hajzl a že mě podřízne. Mávl jsem na to rukou, jako že se nic neděje a že ho ignoruju,“ líčil počátek incidentu Otto K.

Muž se pak za ním rozběhl. „Chytil mi zezadu za batoh a strhl na zem. Praštil jsem se hlavou o zem. Byl jsem zpitomělej a asi na chvíli ztratil i vědomí. Když jsem se probral a snažil se postavit, zjistil jsem, že mi teče z krku krev. Znovu jsem upadl, matně si ještě vzpomínám, že mě nějaká paní držela za krk a pak jsem se probral až v nemocnici,“ popsal Otto K. další sled událostí.

Zraněného muže objevila náhodná kolemjdoucí. „Zpozorovala jsem člověka, který se zvedal ze země a motal se. Když jsem ho míjela, viděla jsem, že je od krve. Volala jsem nejprve městskou policii a po dohodě se strážníky ještě záchranku. Po tom telefonátu se muž skácel bezvládně k zemi. Běžela jsem k němu. Chrčel, ale dýchal. Pak přišel nějaký starší pán, posvítil na něho mobilem a viděli jsme, že má pořezaný krk,“ vypověděla svědkyně.

Hlavní líčení bude pokračovat v dalších dnech. Obžalovanému hrozí až 18 let vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků