Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Novinky

Zfalšoval očkování a leží na JIP v Kufsteinu. Policie vyšetřuje kupčení s certifikáty

Rakouská policie ve spolupráci s lékaři prošetřuje případ pětatřicetiletého muže z Tyrolska, který se prokazoval falešným potvrzením o očkování proti koronaviru, píše server deníku Kronen Zeitung. Muž je momentálně na jednotce intenzivní péče nemocnice v Kufsteinu.

Ilustrační foto Foto: Novinky
Zfalšoval očkování a leží na JIP v Kufsteinu. Policie vyšetřuje kupčení s certifikáty

Do nemocnice přijel s koronavirovou nákazou kolem půlnoci 2. prosince. Tvrdil, že má ukončené očkování, ale neměl, jak to dokázat. Jeho stav se ale velmi rychle zhoršoval a vzápětí po příjmu skončil na jednotce intenzivní péče.

Těžký průběh nákazy a velmi rychlé zhoršování zdravotního stavu bylo lékařům podezřelé. Svědčilo to spíše o tom, že muž nebyl očkovaný. Personál nemocnice proto kontaktoval matku nakaženého. Ta dorazila do nemocnice s QR kódem, který potvrzoval očkování jejího nakaženého syna.

Vzhledem k tomu, že se mužův zdravotní stav neustále zhoršoval, byla matka kontaktována znovu. Nakonec přiznala, že její syn nebyl proti koronaviru očkován. Jakým způsobem bylo potvrzení paděláno, nebyla schopna vysvětlit. Případ vyšetřuje policie, která se snaží zjistit, jak rozvětvený byl obchod s falešnými potvrzeními o očkování.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků