Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Za porušení karantény dostala žena v Rakousku pokutu 31 tisíc korun

Procházka během karantény vyšla ženu z Horních Rakous hodně draho, píše agentura DPA. Za porušení domácí izolace jí soud ve městě Ried im Innkreis nařídil pokutu ve výši 1200 eur (zhruba 31 500 korun).

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Za porušení karantény dostala žena v Rakousku pokutu 31 tisíc korun

Poté, co u 35leté ženy byla diagnostikována nákaza novým typem koronaviru Sars-CoV-2, byla jí nařízena domácí karanténa. U soudu žena tvrdila, že po dvou dnech už to nemohla vydržet, proto si vzala roušku a vydala se na čerstvý vzduch na malou procházku.

Jenže ji uviděla sousedka a porušení nahlásila policii. Žena byla obviněna z úmyslného ohrožení obyvatel prostřednictvím nakažlivé nemoci.

Podobný případ řešil soud v Klagenfurtu. Před jeho senátem stanul 49letý muž, který se během karantény vydal na poštovní přepážku v supermarketu. Muž dostal trest v podobě šestiměsíční podmínky a pokutu ve výši 800 eur (21 tisíc korun).

Rakousko od pátku opět zavádí povinnost nošení roušek v supermarketech, na poštách, v bankách, úřadech a zdravotnických zařízeních. Opatření tamější vláda nařídila kvůli zvyšujícímu se počtu nakažených v posledních třech týdnech, kdy každý den bylo přes sto nových případů. Ve čtvrtek zaznamenaly úřady 170 nově infikovaných, čímž celková bilance stoupla na 20 099. S nemocí covid-19 zemřelo v Rakousku dosud 711 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků