Hlavní obsah
Ruský prezident Vladimir Putin Foto: Sputnik, Reuters

V Rusku budou zavřené podniky do konce dubna, rozhodl Putin

Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek oznámil, že se dny, kdy se nebude chodit do práce, prodlouží až do konce dubna. Odstavené jsou továrny kromě podniků klíčové infrastruktury zajišťující běh státu, a zavřená je většina obchodů kromě lékáren a těch se s potravinami.

Ruský prezident Vladimir Putin Foto: Sputnik, Reuters
V Rusku budou zavřené podniky do konce dubna, rozhodl Putin

„Epidemie ve světě včetně naší země ještě nedosáhla vrcholu, proto jsem se rozhodl prodloužit režim dnů bez práce do konce měsíce, tedy do 30. dubna,” uvedl Putin podle agentury TASS. V prohlášení nevyloučil, že doba může být kratší.

Zdůraznil, že i v nepracovních dnech bude „zachována zaměstnancům jejich mzda“. Podle něj je i za pandemie absolutní prioritou úřadů ochránit pracovní místa i mzdy. Putin zdůraznil potřebu ochránit starší lidi a zabránit tomu, aby epidemie propukla v institucích a úřadech.

Putin také oznámil, že v řadě oblastí se opatření ještě zpřísní. Posílil pravomoci místních úřadů, aby mohly lépe bojovat s koronavirem.

Varoval, že situaci v Moskvě, kde přibývá nakažených, se ještě nepodařilo zvrátit, byť moskevský starosta Sergej Sobjanin s restrikcemi začal a postupně je zpřísňoval, když po uzavření škol a restaurací a barů nakonec rozhodl, že Moskvané musejí zůstat izolováni doma.

Ruští policisté s rouškami hlídkují na Arbatu, aby lidé nevycházeli

Foto: Kirill Zykov, ČTK/AP

V Rusku počet potvrzených výskytů nákazy stoupl na 3548 poté, co dnes operativní štáb pro boj s koronavirem ohlásil rekordní přírůstek 771 nových případů za uplynulých 24 hodin, což představuje skoro 28procentní nárůst.

Infekce se podle úřadů vyskytuje v 76 z 85 ruských regionů. Nemoci Covid-19 podlehlo v Rusku celkem 30 lidí, 235 pacientů se uzdravilo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků