Hlavní obsah
Město Tsandarei je v karanténě Foto: Profimedia.cz

V Rumunsku je v karanténě město známé obchodem s lidmi

Rumunské úřady uvalily karanténu na město Tsandarei poté, co zde v posledních dnech zaznamenaly neobvykle vysoký počet nakažených koronavirem. Město je považováno za jedno z center obchodu s lidmi, napsal v neděli server Balkan Insight.

Město Tsandarei je v karanténě Foto: Profimedia.cz
V Rumunsku je v karanténě město známé obchodem s lidmi

Tsandarei je malé město, v němž žije kolem třinácti tisíc obyvatel, a leží více než 100 kilometrů na východ od rumunské metropole Bukurešti. Známé je nejen mnoha svými kýčovitými domy, ale především jako sídlo jednoho z největších romských gangů, který se soustředí na obchod s lidmi.

Rumunský ministr vnitra Marcel Vela uvedl, že 31 z dosavadních 48 nakažených koronavirem a sedm z osmi zemřelých v župě Ialomitsa pochází právě z Tsandarei. Dodal, že doprava do města a z něj bude napříště povolena pouze v nejnutnějších případech. Karanténa potrvá, dokud bude platit nouzový stav, vyhlášený prezidentem Klausem Iohannisem 15. března.

Poplach kvůli šíření nákazy z tohoto města vyvolal dříve tento týden server recorder.ro, který v této souvislosti psal o „tikající bombě“. „Stovky lidí z Tsandarei si vydělávají na živobytí v zemích, jako je Itálie, Španělsko, Německo a Francie. Když se nákaza rozšířila po Evropě, mnoho z nich se vrátilo domů,“ uvedl server. Zástupce starosty Tsandarei Lucian Achimas uvedl, že takto v poslední době přijelo ze zahraničí „zhruba 4500 lidí“. Mnoho z nich podle něj nedodržovalo nařízení vzájemného odstupu mezi lidmi.

Podle místního lékaře epidemie ve městě „vypukla s pohřbem v rámci romské komunity před dvěma týdny“. „Od té doby se (nové) případy začaly valit,“ řekl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků