Hlavní obsah

Policie v Londýně rozháněla davy lidí. V předvečer lockdownu vyrazili hromadně do ulic

Londýňané si v předvečer lockdownu vyšli užít poslední návštěvu restauračních a zábavních zařízení. Davy lidí musela nakonec rozhánět policie. Ve švech praskala především zábavní čtvrť Soho, uvedla agentura Reuters.

Policie v Londýně rozháněla davy lidí. V předvečer lockdownu vyrazili hromadně do ulic

Britská policie ještě v průběhu středy nabádala občany, aby dodržovali sociální odstupy, pokud ve středu večer někam vyrazí. Přesto někteří výzev neuposlechli a ještě kolem půlnoci je policie rozháněla. „Restaurace zavíraly už ve 22:00 hodin, běžte domů,” říkali jedincům strážníci v Soho.

Ve Velké Británii od čtvrtka platí podobná pravidla jako momentálně v České republice. Zavřená tak zůstávají všechna restaurační zařízení stejně jako obchody, které nejsou nezbytně nutné. Výjimku dostaly lékárny a obchody s potravinami. Stopku dostaly také privátní oslavy.

Britská vláda občany vyzvala, aby zůstávali doma, pokud to je možné. Chodit mohou do práce či do školy a povoleny jsou také individuální outdoorové sporty, například běhání.

Spojené království má z celé Evropy nejvyšší počet fatálních případů (47 832), denně navíc přibývá kolem 20 tisíc případů. Lockdown podle premiéra Borise Johnsona automaticky vyprší 3. prosince.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků