Hlavní obsah
 

Policie v Londýně rozháněla davy lidí. V předvečer lockdownu vyrazili hromadně do ulic

Londýňané si v předvečer lockdownu vyšli užít poslední návštěvu restauračních a zábavních zařízení. Davy lidí musela nakonec rozhánět policie. Ve švech praskala především zábavní čtvrť Soho, uvedla agentura Reuters.

 
Policie v Londýně rozháněla davy lidí. V předvečer lockdownu vyrazili hromadně do ulic

Britská policie ještě v průběhu středy nabádala občany, aby dodržovali sociální odstupy, pokud ve středu večer někam vyrazí. Přesto někteří výzev neuposlechli a ještě kolem půlnoci je policie rozháněla. „Restaurace zavíraly už ve 22:00 hodin, běžte domů,” říkali jedincům strážníci v Soho.

Ve Velké Británii od čtvrtka platí podobná pravidla jako momentálně v České republice. Zavřená tak zůstávají všechna restaurační zařízení stejně jako obchody, které nejsou nezbytně nutné. Výjimku dostaly lékárny a obchody s potravinami. Stopku dostaly také privátní oslavy.

Britská vláda občany vyzvala, aby zůstávali doma, pokud to je možné. Chodit mohou do práce či do školy a povoleny jsou také individuální outdoorové sporty, například běhání.

Spojené království má z celé Evropy nejvyšší počet fatálních případů (47 832), denně navíc přibývá kolem 20 tisíc případů. Lockdown podle premiéra Borise Johnsona automaticky vyprší 3. prosince.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků