Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

V karanténě je 419 policistů, jeden má koronavirus. Pomáhá 1000 vojáků

V karanténě kvůli koronaviru je v úterý dopoledne již 419 policistů, jeden z nich měl pozitivní test na přítomnost COVID-19. Policii pomáhá armáda, nasazeno je přes tisíc vojáků, sdělil Novinkám ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
V karanténě je 419 policistů, jeden má koronavirus. Pomáhá 1000 vojáků

„Za uplynulých 24 hodin bylo umístěno do karantény dalších 145 policistů, celkem jich je 419. Potvrzený pozitivní výsledek na koronavirus měl stále pouze jeden z nich,“ oznámila policie na svém Twitteru.

Policistům tak pomáha přes tisíc příslušníků armády. Vláda už dříve schválila, že může nasadit přes dva tisíce vojáků.

Policisté již od víkendu omezili kontakty s lidmi, především v rámci preventivních kontrol a úřadování na služebnách. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara se omezí výkon tzv. bagatelních činností.

V Česku bylo v úterý dopoledne potvrzeno 383 případů nákazy koronavirem. Na Olomoucku hygienici v pondělí ráno kvůli vyššímu počtu nakažených a potenciálně nakažených kontaktů uzavřeli 21 obcí včetně Uničova, Červenky a Litovle. Lidé nemohou dané území opustit a mají zakázaný i pohyb mimo místo jejich trvalého pobytu. Současně jsou uzavřeny sjezdy na dálnici D35 a nájezdy 248 a 253 na dálnici u Litovle.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků