Hlavní obsah
Někteří stále nepochopili vážnost situace Foto: Policie ČR

V brněnské hospodě se vesele kouřilo a pilo

Někteří hospodští a jejich štamgasti stále odmítají přistoupit na vládní opatření týkající se uzavření restaurací. Naposledy si tak brněnští policisté ve středu večer došlápli na jeden z lokálů v ulici Veveří v Brně.

Někteří stále nepochopili vážnost situace Foto: Policie ČR
V brněnské hospodě se vesele kouřilo a pilo

Otevřený podnik objevili strážci zákona při provádění kontrol nad dodržováním vyhlášeného zákazu volného pohybu a zákazu přítomnosti veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb.

Někteří si pokoušeli najít výmluvu, proč jsou v zakouřené hospodě.

Foto: Policie ČR

„Uvnitř zadýmeného lokálu pak kromě obsluhy načapali i několik hostů. Někteří z nich se dokonce snažili z nečekané situace pohotově vymluvit, marně. Nyní jim tak za očividnou lhostejnost k vládnímu nařízení hrozí vysoké sankce až dvacet tisíc pro neposlušné zákazníky a tři miliony pro provozovatele pivnice,“ prohlásil policejní mluvčí Petr Vala.

Jinde to není lepší

Policie zasahovala ze stejných důvodů i ve středu v Olomouci, na oznámení přijeli do jedné z místních hospod, kde několik lidí popíjelo. „Po příjezdu do provozovny skutečně zjistili, že tato je sice na dveřích označena cedulí 'zavřeno', nicméně se uvnitř nachází několik osob. Tyto seděly u stolu bez nasazených ochranných prostředků úst a nosu, sledovaly televizi a popíjely alkoholické i nealkoholické nápoje,” uvedla tisková mluvčí Lenka Vanková.

Přistižené osoby se podle ní vymlouvaly na to, že jsou rodinní příslušníci nebo zaměstnanci. Jeden z nich se dokonce schovával na záchodě.

Dalšího muže zase rozlítilo, že byl policejní hlídkou požádán, aby si nasadil roušku a legitimoval se. Začal být agresivní a vulgárně urážel policisty, ti mu pak naměřili dechovou zkouškou 2,3 promile alkoholu.

Obdobně zasahovala policie například i v Hrušovanech nad Jevišovkou na Znojemsku, Hrušovanech u Brna, v Uherském Hradišti nebo ve Vyškově.

Za porušení nařízení přitom hostům hrozí až 20 tisíc korun pokuty, provozovateli až tři miliony korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků