Hlavní obsah
Moje hospitalizace nebyla nutná, řekl Donald Trump po dokončení léčby Foto: Erin Scott, Reuters

Trump chce v sobotu vyrazit mezi lidi

Americký prezident Donald Trump dokončil léčbu koronavirové nákazy, jeho stav je od pondělního návratu do Bílého domu stabilní a v sobotu se bude moci vrátit k plnění svých veřejných povinností. Oznámil to ve čtvrtek prezidentův lékař Sean Conley.

Moje hospitalizace nebyla nutná, řekl Donald Trump po dokončení léčby Foto: Erin Scott, Reuters
Trump chce v sobotu vyrazit mezi lidi

„Očekávám, že prezident od té chvíle bude moci bez rizika obnovit své veřejné aktivity,” uvedl lékař v komuniké Bílého domu. Conley v prohlášení uvedl, že Trump na léčbu reagoval „nesmírně dobře”.

Trump měl před týdnem pozitivní test na covid-19 a strávil několik dní ve vojenské nemocnici Waltera Reeda poblíž Washingtonu. V karanténě byl od minulého čtvrtka, mezi lidi tak vyrazí po devíti dnech. V izolaci ale podnikl například jízdu v SUV kolem Bílého domu, při které zdravil příznivce. Vyšel také na balkon, kde si sundal roušku a bez ní se pak vrátil zpět dovnitř, kde byli další lidé.

Ve čtvrtek Trump za přetrvávajících nejasností kolem svého zdravotního stavu vzkázal, že šest dní po ohlášení pozitivního testu na koronavirus už nebere skoro žádné léky a cítí se dobře.

O minulém víkendu jeho lékařský tým informoval, že prezident začal brát kortikosteroid dexametazon, který se po dobrých výsledcích britské klinické studie začal používat u pacientů s těžkým průběhem covidu-19.

Kromě toho dostal i několik dávek léku remdesivir a kyslíkovou podporu.

Ve čtvrtečním interview prezident znovu rizika spojená s koronavirem bagatelizoval a prohlásil, že jeho hospitalizace ve skutečnosti nebyla nutná.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků