Hlavní obsah
Hlídání dětí lékařů zajišťují studenti Foto: MUNI

Studenti hlídají děti zdravotníků, rektor slzel dojetím

O děti zdravotníků z brněnské Fakultní nemocnice se od pondělního rána starají studenti Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. Zázemí našli v sousedním kampusu v učebnách lékařské fakulty. Kampus je kvůli přerušené výuce nyní prázdný. Nebývalá vlna solidarity studentů dohnala až k slzám rektora Masarykovy univerzity Martina Bareše.

Hlídání dětí lékařů zajišťují studenti Foto: MUNI
Studenti hlídají děti zdravotníků, rektor slzel dojetím

Zatím fungují tři skupiny po deseti až 12 dětech, přičemž v každé jsou dva studenti. Děti jsou předškolního věku, budou si kreslit, hrát deskové hry, studenti pro ně budou vymýšlet aktivity přiměřené věku. Oběd dostanou z nemocniční kuchyně, svačiny mají s sebou od rodičů. Režim a počet dětských skupin se bude v příštích dnech přizpůsobovat potřebám a možnostem.

Pomoc studentů je o to cennější, že Fakultní nemocnice je hlavním brněnským pracovištěm pro pacienty s koronavirem, navíc se vypořádává s následky pátečního kybernetického útoku. Zdravotníci mají své děti navíc jen pár kroků od svého pracoviště, kampus je totiž v bezprostředním sousedství nemocnice.

Hlídání dětí lékařů zajišťují studenti

Foto: MUNI

„Až mně vyhrkly slzy, když jsem viděl, jakou míru solidarity vyvolala výzva studentům a zaměstnancům, abychom pomáhali. Dobrovolnická aktivita se setkala s obrovským pozitivním dopadem do naší společnosti, naši studenti pomáhají na odběrových místech i s hlídáním dětí. Jsem hrdý a jsem za to velmi vděčný, slov už dále netřeba,“ prohlásil rektor Bareš s tím, že společnost se nesmí obestřít strachem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků