Hlavní obsah
Britský premiér Boris Johnson leží s koronavirem na jednotce intenzivní péče v londýnské nemocnici St. Thomas. Foto: Gonzalo Fuentes, Reuters

Stačil jeden videohovor. Okamžitě vyrazte do nemocnice, řekli lékaři Johnsonovi

Nepodceňujte svůj zdravotní stav a navštivte nemocnici, sdělili lékaři při videokonferenci britskému premiérovi Borisu Johnsonovi. U předsedy vlády nadále přetrvávají symptomy koronaviru. Od pondělního večera leží na jednotce intenzivní péče v londýnské nemocnici St. Thomas, uvedl Daily Mail.

Britský premiér Boris Johnson leží s koronavirem na jednotce intenzivní péče v londýnské nemocnici St. Thomas. Foto: Gonzalo Fuentes, Reuters
Stačil jeden videohovor. Okamžitě vyrazte do nemocnice, řekli lékaři Johnsonovi

Na lékaře se Johnson obrátil v neděli, protože jeho zdravotní stav se začal zhoršovat. Během jednání vlády, kterého se na dálku účastnil, kašlal a chrchlal. Doktoři mu radili, že by nic neměl podcenit a měl by neprodleně vyrazit do nemocnice.

„Jenže musíte vzít v potaz charakter premiéra. Nechtěl před ostatními vypadat jako slaboch,“ řekl Daily Mailu nejmenovaný zdroj z premiérova okolí.

Johnson nakonec radu lékařů uposlechl. Během nedělního televizního projevu britské královny Alžběty II. se premiér odebral do nemocnice. Ještě v pondělí ráno ministr pro výstavbu Robert Jenrick uklidňoval veřejnost, že Johnsonova hospitalizace je plánovaná a nejde o nic vážného.

Daily Mail ale upozornil, že už jen čas a způsob Johnsonovy návštěvy naznačil, že se nejednalo o úplně rutinní vyšetření.

Server také dodal, že Johnsona zradila právě jeho „buldočí“ povaha. „Symptomy přetrvávaly a jeho situace se rozhodně nelepšila. Přesto trval na tom, že bude dál pracovat,“ uvedl nejmenovaný vládní zdroj.

Premiér prý si chtěl vzít příklad z ministra financí Matta Hancocka. Také on byl pozitivně testován na koronavirus. Daily Mail ale upozornil na několik odlišností mezi oběma politiky.

Hancock je čtyřicátník, téměř o 15 let mladší než Johnson. Navíc je štíhlý a v kondici, zatímco na Johnsonovi je vidět, že jeho fyzická kondice není nejlepší, což platilo už předtím, než byl pozitivně testován na koronavirus. Předseda vlády navíc trpí nadváhou.

Johnsonovi je 55 let. Jeho zdravotním stavem byli v minulých dnech znepokojeni i jeho poradci. List Guardian už minulý týden informoval, že premiér je nemocen vážněji, než si sám připouští a než přiznávají jeho spolupracovníci.

Britský premiér Boris Johnson na záběru z pátečního videa.

Foto: Boris Johnson, ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků