Hlavní obsah
Premiér Peter Pellegrini Foto: Václav Šálek, ČTK

Slovensko vyhlašuje nouzový stav pro státní nemocnice

Slovenský premiér Peter Pellegrini v neděli večer řekl, že v zemi je 61 potvrzených případů koronaviru a vláda vyhlašuje nouzový stav pro státní nemocnice. Uvedl to po nedělním mimořádném zasedání slovenské vlády.

Premiér Peter Pellegrini Foto: Václav Šálek, ČTK
Slovensko vyhlašuje nouzový stav pro státní nemocnice

Nouzový stav podle Pellegriniho umožní přesouvat materiál, techniku i zdravotníky z nemocnice do nemocnice i zakázat stávku ve zdravotnických zařízeních. „Je to zatím preventivní opatření,“ zdůraznil předseda vlády.

Vláda požádala státní i soukromé nemocnice, aby přestaly poskytovat plánované operace, které nesouvisí s ohrožením života a zdraví pacientů, ale své kapacity udržovaly pro potřeby starostlivosti o nakažených koronavirem.

Slovenská vláda uzavírá na 14 dní všechny prodejny kromě potravin, drogerie, lékáren, pošt, bank, benzinových čerpadel a stravovacích zařízení. „Neuzavíráme zařízení veřejného stravování, ale zákazníci nebudou vstupovat do těchto zařízení. Strava bude zákazníkům poskytována formou výdeje nebo donášky,“ dodal Pellegrini.

Předseda vlády avizoval, že největší zaměstnavatel na Slovensku, bratislavský závod Volkswagen, možná od pondělí zastaví výrobu. Příčinou je, že ve fabrice se pravděpodobně vyskytl koronavirus. Volkswagen Bratislava zaměstnává přes 11tisíc lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků