Hlavní obsah
 

Senátoři oznamují postup a opatření proti koronaviru

Stav nouze v ČR kvůli šíření nového typu koronaviru a schvalování desítky zákonů ve středu zaměstná Senát. Jeho členové se mají sejít v úsporném formátu a při využití ochranných prostředků. Důvodem je vládou vyhlášená karanténa v celém Česku.

 
Senátoři oznamují postup a opatření proti koronaviru

Senátoři si odpoledne k debatě o opatřeních proti koronaviru pozvali premiéra Andreje Babiše a ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (oba ANO), ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) a šéfa Ústředního krizového štábu Romana Prymulu. V ČR bylo podle informací z úterního večera 434 případů nákazy novým koronavirem.

Vláda od pondělí vyhlásila v Česku karanténu, většina obchodů musí být zavřena už od víkendu. Kabinet je kritizován za to, že nezajistil dostatek ochranných prostředků.

Ze zákonů má Senát schvalovat změny ve způsobu voleb do rad oborových zdravotních pojišťoven nebo zjednodušení byrokracie pro školy v přírodě. Vládní snahu, která by znamenala prodloužení lhůty pro vracení nadměrných odpočtů na dani z přidané hodnoty, asi odmítne.

Z programu, který měl podle návrhu původně tři desítky bodů, zmizí například senátní návrh na ústavní zakotvení práva na obranu života se zbraní. Stažen bude také senátní návrh zákona o vytvoření České komory porodních asistentek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků