Hlavní obsah
BEZ KOMENTÁŘE: S měřením teploty cestujícím už začala Ukrajina. Nyní ji bude následovat Rakousko. Foto: Reuters

Rakousko kvůli koronaviru zavede namátkové kontroly na italské hranici

Opatření bude platit od pondělí prozatím dva týdny, ohlásil na večerní tiskové konferenci kancléř Sebastian Kurz.

BEZ KOMENTÁŘE: S měřením teploty cestujícím už začala Ukrajina. Nyní ji bude následovat Rakousko. Foto: Reuters
Rakousko kvůli koronaviru zavede namátkové kontroly na italské hranici

Rakousko podle Kurze zruší také přímé letecké spojení s Jižní Koreou, Íránem a italskými městy Milánem a Bolognou. V Rakousku je k dnešnímu dni 66 nakažených. Postižené jsou už všechny spolkové země. V Burgenlandu je podle agentury APA nakažená čtyřčlenná slovenská rodina.

"Počet nakažených neustále stoupá," uvedl kancléř Kurz. Na páteční večerní tiskové konferenci ohlásil další sérii opatření, jejichž cílem je zabránit šíření nového typu koronaviru v Rakousku.

Kromě namátkových zdravotnických kontrol na hranicích s Itálií a zrušení dalších přímých leteckých spojení s nejpostiženějšími oblastmi bude Rakousko také od přijíždějících cizinců z určitých oblastí Číny, z Íránu a Jižní Koreje vyžadovat lékařské potvrzení, že nemají v těle koronavirus. Podle Kurze vstoupí opatření v platnost na počátku příštího týdne.

Ode pátku má potvrzené případy koronaviru všech devět rakouských spolkových zemí. Jako poslední dnes večer nakažené ohlásila země Burgenland, která hraničí se Slovenskem, Maďarskem a Slovinskem.

Podle agentury APA se nakazila čtyřčlenná rodina ze Slovenska, která je nyní v karanténě ve své chatě nedaleko Neziderského jezera.

„Matka byla před časem na mezinárodním kongresu v USA. V den návratu vykazovala první příznaky a poté ji informovali, že se na kongresu prokazatelně dostala do kontaktu se pacientem s nemocí COVID-19," informovala zástupkyně rakouského krizového štábu Brigitte Novoselová. Nyní se podle ní pátrá po lidech, kteří byli se slovenskou rodinou v kontaktu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků