Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Sergio Perez, Reuters

Přehledně: Jak odlišit chřipku od koronaviru?

Horečka, kašel a dušnost jsou základní symptomy, kterými se projevuje nákaza koronavirem, ale částečně třeba i chřipka. Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí vydalo přehlednou infografiku, která pomůže obě nemoci lépe rozlišit.

Ilustrační foto Foto: Sergio Perez, Reuters
Přehledně: Jak odlišit chřipku od koronaviru?

Právě silná dušnost, tedy ztížené dýchání či dechová nedostatečnost, je projevem onemocnění Covid-19, které způsobuje nový typ koronaviru. Které symptomy poukazují na jaké onemocnění, jestli by mohlo jít skutečně o koronavirus, nebo o chřipku, nachlazení či o alergii, napoví infografika.

Covid-19 ve srovnání s ostatními nemocemi

Foto: Novinky

Pomocí ní může každý, kdo má respirační obtíže, zjistit, jestli jeho symptomy odpovídají Covid-19. Jde samozřejmě pouze o grafické znázornění projevů nemocí pro laickou veřejnost, nikoli o přesnou diagnózu. Respondenta však grafika může pomoci správně nasměrovat.

Příznaky nemoci se navíc u každého pacienta mohou lišit a správnou diagnózu může určit pouze lékař.

Co se týče smrtnosti, u koronaviru se odhaduje na 3,4 procenta, u chřipky to je 0,1 procenta.

Koronavirus, chřipka, nachlazení nebo alergie?

Foto: Novinky

V Česku je podle posledních informací ministerstva zdravotnictví 150 nakažených. V důsledku šíření choroby vláda rozhodla o vyhlášení stavu nouze, díky kterému může snáze přijímat preventivní opatření. Jedním z nich bylo rozhodnutí o uzavření restaurací a obchodů s výjimkou potravin, lékáren, benzinek a dalších.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků