Hlavní obsah
Portugalské hlavní město Lisabon Foto: Taťána Marenčíková, Novinky

Portugalsko nabídne turistům vouchery na odklad dovolené

Portugalsko nabídne vouchery turistům, kteří budou muset letos zrušit dovolenou v této zemi kvůli pandemii covid-19. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na vládu. Nabídka bude platit pro turisty, kteří měli rezervovanou dovolenou v Portugalsku letos od 13. března do konce září. Vouchery budou platné do konce roku 2021.

Portugalské hlavní město Lisabon Foto: Taťána Marenčíková, Novinky
Portugalsko nabídne turistům vouchery na odklad dovolené

Systém, který má pomoci zmírnit ztráty portugalskému cestovnímu ruchu, začne platit v pátek. Vouchery dostanou k přeplánování své dovolené turisté, kteří si ji rezervovali prostřednictvím cestovních kanceláří či akreditovaného ubytování, například hotelů či zprostředkovatele ubytování Airbnb.

„Jsme v evropském kontextu absolutní průkopníci. Naší prioritou je ochránit práva spotřebitelů i zájmy ekonomických subjektů, na základě principu nerušte, odložte,” řekla ministryně turistiky Rita Marquesová.

Ostrov věčného jara - portugalská Madeira

Foto: Jakub Kynčl, Novinky

Vláda doufá, že takto pomůže zmírnit škody způsobené koronavirovou krizí. Portugalsko loni navštívilo rekordních 16,3 milionu zahraničních turistů, z nichž asi polovina byla z Británie, Francie, Německa a Španělska, uvedla agentura Reuters.

Většina hotelů zavřená

Portugalské dovolenkové vouchery budou platit do 31. prosince 2021. Lidé, kteří v době do letošního 30. září přijdou o práci a budou nezaměstnaní, mohou žádat plné vrácení peněz za rezervace.

Turistický sektor se na portugalském hrubém domácím produktu (HDP) podílí asi z jedné pětiny. Omezení kvůli nynější pandemii, která téměř zastavila mezinárodní cestování, ho stejně jako v dalších zemích výrazně poškodí. Nyní je v zemi zavřeno přes 90 procent hotelů.

Portugalská vláda ale doufá, že tato země bude turisty vnímána jako bezpečná, mimo jiné proto, že si se šířením nákazy koronaviru relativně dobře poradila. V Portugalsku se dosud potvrdilo na 22 400 případů nákazy a 820 nakažených zemřelo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků