Hlavní obsah
 

Na nádraží v Pardubicích zastavili RegioJet kvůli kašlajícím Italům

Na pardubickém nádraží byl v pátek ráno zastaven rychlík RegioJet jedoucí z Ostravy. Cestující si stěžoval na čtyři Italy, kteří jeli v kupé a kašlali.

 
Na nádraží v Pardubicích zastavili RegioJet kvůli kašlajícím Italům

Krátce po půl osmé ráno policie vyklidila třetí nástupiště hlavního nádraží v Pardubicích.

„Cestující byli v kupé se čtyřmi Italy, kteří vykazovali známky onemocnění koronavirem. Průvodčí se na nás cestou obrátila prostřednictvím Integrovaného záchranného systému a tito pasažéři byli převezeni na vyšetření na infekční oddělení pardubické nemocnice,” uvedla ředitelka protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice v Pardubicích Olga Hégrová.

Opatření na nádraží v Pardubicích

Foto: Zdeněk Seiner, Právo

Podle informací reportéra Práva přivolala průvodčí hygieniky, protože dva muži a dvě ženy v kupé silně kašlali. Sanitky je následně převezly do nemocnice v Pardubicích. Vlak následně pokračoval dál do Prahy, měl asi 120 minut zpoždění.

Doprovod cestujících s podezřením na nemoc Covid-19 zajistila policie. Převezeni byli sanitkou vybavenou pro převoz infekčních pacientů. Na místě zasahovali i hasiči v ochranných pomůckách. Z vlaku nesměl nikdo z pasažérů vystupovat. "Na pokyn policistů bylo všech 49 cestujících zaevidováno," uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Hasiči u nádraží v Pardubicích

Foto: Zdeněk Seiner, Právo

V České republice platí od čtvrtka nouzový stav kvůli šíření nového koronaviru. Itálie je nejpostiženější evropskou zemí, nemoci tam podlehlo přes tisíc lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků