Hlavní obsah

Na nádraží v Pardubicích zastavili RegioJet kvůli kašlajícím Italům

Na pardubickém nádraží byl v pátek ráno zastaven rychlík RegioJet jedoucí z Ostravy. Cestující si stěžoval na čtyři Italy, kteří jeli v kupé a kašlali.

Na nádraží v Pardubicích zastavili RegioJet kvůli kašlajícím Italům

Krátce po půl osmé ráno policie vyklidila třetí nástupiště hlavního nádraží v Pardubicích.

„Cestující byli v kupé se čtyřmi Italy, kteří vykazovali známky onemocnění koronavirem. Průvodčí se na nás cestou obrátila prostřednictvím Integrovaného záchranného systému a tito pasažéři byli převezeni na vyšetření na infekční oddělení pardubické nemocnice,” uvedla ředitelka protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice v Pardubicích Olga Hégrová.

Opatření na nádraží v Pardubicích

Foto: Zdeněk Seiner, Právo

Podle informací reportéra Práva přivolala průvodčí hygieniky, protože dva muži a dvě ženy v kupé silně kašlali. Sanitky je následně převezly do nemocnice v Pardubicích. Vlak následně pokračoval dál do Prahy, měl asi 120 minut zpoždění.

Doprovod cestujících s podezřením na nemoc Covid-19 zajistila policie. Převezeni byli sanitkou vybavenou pro převoz infekčních pacientů. Na místě zasahovali i hasiči v ochranných pomůckách. Z vlaku nesměl nikdo z pasažérů vystupovat. "Na pokyn policistů bylo všech 49 cestujících zaevidováno," uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Hasiči u nádraží v Pardubicích

Foto: Zdeněk Seiner, Právo

V České republice platí od čtvrtka nouzový stav kvůli šíření nového koronaviru. Itálie je nejpostiženější evropskou zemí, nemoci tam podlehlo přes tisíc lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků