Hlavní obsah
Převoz pacienta do nemocnice v Římě Foto: Alessandra Tarantino, ČTK/AP

Itálie hlásí 475 mrtvých s koronavirem za den

Itálie ve středu ohlásila nejvyšší dosud zaznamenaný denní nárůst obětí nového typu koronaviru: za posledních 24 hodin jich přibylo 475 a celkových počet mrtvých tak dosáhl 2978. Na celém světě se koronavirem nakazilo více než 200 tisíc lidí, z toho 522 v Česku.

Převoz pacienta do nemocnice v Římě Foto: Alessandra Tarantino, ČTK/AP
Itálie hlásí 475 mrtvých s koronavirem za den

Itálie za posledních 24 hodin potvrdila 4207 nových případů nákazy. Celkový počet infikovaných v zemi je tak 35 713. Zemřelo celkem 2978 lidí.

V Evropě je po Itálii koronavirem nejvíce zasažené Španělsko, které oznámilo nárůst od úterý o 2538 případů na 13 716 potvrzených infikovaných od února a 598 obětí.

Počty nakažených ale ani ve Španělsku podle místních úřadů neodrážejí zcela realitu, protože lidem s mírnými příznaky, kteří zůstali v domácí karanténě, se v posledních dnech testy nedělaly. Na to ve středu upozornila agentura AFP, podle níž drtivá většina států testuje na koronavirus jen hospitalizované osoby s těžkými symptomy.

Francouzské zdravotnické úřady za středu hlásí dalších 89 obětí nového typu koronaviru, jejich počet tak stoupl na 264. To oproti úterku představuje 51procentní nárůst, informuje agentura Reuters. V celé zemi ve snaze zabránit šíření koronaviru platí druhý den karanténa, omezen je pohyb lidí.

Počet obětí nemoci z koronaviru překonal v Británii hranici sta a potvrzených případů nákazy už je více než 2600. S odvoláním na ministerstvo zdravotnictví o tom informoval zpravodajský web BBC.

Britský premiér Boris Johnson oznámil, že od příštího týdne se do odvolání uzavřou všechny školy v zemi a v příštích dnech se výrazně zvýší počet testovaných. Uvedl, že pokud to bude třeba, přijme Británie další opatření proti šíření viru. Britská vláda je terčem kritiky z řad politiků, odborníků i obyvatel kvůli přístupu k boji proti koronaviru, protože nepřijala razantní opatření, jež by bránila jeho šíření.

V Německu podle Institutu Roberta Kocha (RKI) roste počet nakažených exponenciálně a když se to nepodaří zpomalit, může být za dva až tři měsíce až deset milionů infikovaných. Podle institutu může trvat i dva roky, než bude velká část obyvatel imunní a nákazu se podaří zastavit.

V Belgii, kde počet nakažených stoupl na 1486 a obětí je 14, začala ve středu platit celostátní karanténa. Švýcarsko povolalo na výpomoc do nemocnic a zdravotnických zařízení stovky vojáků, což je největší nasazení vojenských sil v alpské konfederaci od druhé světové války.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků