Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Maxim Shemetov, Reuters

Francouzský pacient měl koronavirus už v prosinci, poslali ho domů a nakazil děti

Nový koronavirus může po Evropě kolovat déle, než se dosud předpokládalo. Dodatečné testy u pacienta trpícího zápalem plic v Paříži potvrdily, že byl nakažený už v prosinci loňského roku, tedy měsíc před tím, než byl výskyt patogenu ve Francii oficiálně potvrzen. V pondělí o tom informoval deník The Guardian.

Ilustrační foto Foto: Maxim Shemetov, Reuters
Francouzský pacient měl koronavirus už v prosinci, poslali ho domů a nakazil děti

Yves Cohen, šéf nemocnic Avicenne a Jeana Verdiera na severu Paříže, řekl stanici BFM TV, že se zmíněná zařízení rozhodla testovat vzorky 24 pacientů s negativním testem na chřipku ale podobnými příznaky.

„Ze čtyřiadvaceti jsme měli jeden, který byl 27. prosince pozitivní na covid-19,“ řekl Cohen v neděli francouzské televizi.

Francie, která má již téměř 25 tisíc obětí koronaviru, přitom první výskyt onemocnění na svém území ohlásila až 24. ledna letošního roku.

Na to, aby se dalo říct, zda byl muž z pařížského předměstí francouzským pacientem nula, je příliš brzy. Prozatím je jisté jen to, že u něj koronavirus vyvolal komplikovaný zápal plic.

„Byl nemocný 15 dní. Nakazil své dvě děti, manželku ale ne. Pracuje v supermarketu. Netuší, kde se mohl nakazit. Dáváme tu skládanku teprve dohromady. Nikde nebyl a jediný blízký kontakt, který měl, byl s jeho manželkou,“ dodal Cohen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků