Hlavní obsah
Brazilský prezident Jair Bolsonaro se svou ženou na středeční akci Foto: Eraldo Peres, ČTK/AP

Bolsonaro se z covidu vyléčil, teď onemocněla jeho žena

U manželky brazilského prezidenta Jaira Bolsonara Michelle se potvrdila nákaza koronavirem. Uvedla to ve čtvrtek prezidentova kancelář. Sám Bolsonaro, který dlouho nákazu zlehčoval, byl také nakažený a už se vyléčil, ovšem trvalo to dva týdny.

Brazilský prezident Jair Bolsonaro se svou ženou na středeční akci Foto: Eraldo Peres, ČTK/AP
Bolsonaro se z covidu vyléčil, teď onemocněla jeho žena

„Vypadá to, že je v dobrém zdravotním stavu. Bude se řídit existujícími nařízeními,“ uvedl tiskový odbor kanceláře prezidenta o stavu první dámy. Dodal, že se o manželku stará stejný lékařský tým jako o hlavu státu.

Nákaza Michelle Bolsonarové byla oznámena tři týdny poté, co prezident 7. 7. uvedl, že měl pozitivní test na covid-19. Až v sobotu mu vyšel test negativní a mohl opustit svou rezidenci, kde byl v izolaci. Už předtím ale několik dní vycházel před rezidenci při každodenním vyvěšování vlajky.

Jakmile byl test negativní, jel se Bolsonaro projet po metropoli na motorce.

Ve středu se poprvé objevil na veřejné akci, kde se oznamoval program garantující práva vesničankám, ale nemluvil na ní. Byl v roušce a vedle něj stála jeho žena, rovněž v roušce

Ve středu byl také zrušen zákaz vstupu cizinců do země, který platil od března. Mohou ale jen přilétat.

Bolsonaro covid-19 zlehčoval, mluvil o něm jako o chřipečce. Bral antimalarikum hydroxycholorochin, i když se ukázalo, že je neúčinné.

Bolsonaro čelí kritice, že pandemii podcenil. Ve středu v zemi zemřelo rekordních 1554 nakažených a celkový počet obětí překročil 90 000. Ve středu byl též zaznamenán rekordní denní počet 70 869 nových případů. V Brazílii se už koronavirem nakazilo přes dva a půl milionu lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků