Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Chtěli vymyslet lék na koronavirus a zbohatnout, místo toho přišla smrt

Pokus vyrobit účinný lék proti koronaviru se vymstil sedmačtyřicetiletému muži z Indie. Manažer farmaceutické společnosti a vystudovaný oftalmolog namíchal smrtící koktejl, který pozřel rovněž majitel firmy, ten však díky zásahu záchranářů přežil.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Chtěli vymyslet lék na koronavirus a zbohatnout, místo toho přišla smrt

Oftalmolog, kterého indická média označila jako K. Sivanesana, pracoval jako manažer farmaceutické firmy s třicetiletou historií, jež se specializuje na ájurvédu, tedy systém alternativní a komplementární medicíny tradičně používaný v Indii.

Sivanesan vymýšlel receptury nových léků a často s nimi navštěvoval majitele firmy, sedmašedesátiletého doktora Raj Kumara. I tentokrát vypil Kumar látku, která měla být údajně lékem na onemocnění covid-19.

„Oba muži pozřeli namíchanou látku a projevily se u nich zdravotní problémy. Stav staršího pacienta je nyní stabilizovaný,” uvedl pro Indian Express vyšetřovatel případu.

„Zdá se, že oba věřili, že látka bude účinná proti onemocnění covid-19, směs měla zvyšovat počet krevních destiček v lidském těle. Jakmile se vyskytly zdravotní komplikace, byli oba muži hospitalizováni. Mladší z nich minulý týden zemřel,” doplnil vyšetřovatel.

Podle policie smrtelný koktejl obsahoval oxid dusnatý, hydroxid sodný a dusičnan sodný. Za vytvořením nebezpečného jedu stála podle policie touha zbohatnout na vývoji léku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků