Hlavní obsah
 

Bitky u regálů, ozbrojené loupeže i přídělový systém. Vše kvůli toaletnímu papíru

V Hongkongu přepadli ozbrojení lupiči supermarket právě v době, kdy tam vykládali nové dodávky toaletního papíru. V Japonsku, kde se jinak můžete po hodině vrátit pro ztracenou peněženku, jsou na veřejných toaletách role přivázané ke stěnám řetězy. Supermarkety v Austrálii, kde se toaletní papír stal nedostatkovým zbožím číslo jedna, omezili jeho prodej na jedno balení na osobu.

 
Bitky u regálů, ozbrojené loupeže i přídělový systém. Vše kvůli toaletnímu papíru

Japonské úřady ihned spustily reklamní kampaň ke zklidnění situace. Na Twitteru zveřejnily záběry z vykládání dodávek toaletního papíru v obchodech. „Vzkazujeme tak spotřebitelům: zásoby přicházejí,“ vysvětlil Jasuši Nozawa, mluvčí ministerstva hospodářství.

V sobotu musela zasahovat australská policie v obchodním domě poblíž Sydney, kde se tři ženy popraly o poslední balení v regálu, přičemž došlo na tahání za vlasy a na jekot.

„Dva zaměstnanci supermarketu se nejprve pokusili ženy od sebe odtrhnout, a ukončit tak ruční výměnu názorů. Když poznali marnost svého počínání, zavolali policii,“ řekla Abigail Grahamová, policejní mluvčí.

Ilustrační foto

Foto: Profimedia.cz

Televize ABC připomněla, že jde o třetí incident během několika dnů. Ve středu použila ochranka ve městě Tamwort ve státě Nový Jižní Wales paralyzér vůči muži, který při bitce o „toaleťák“ útočil pěstmi nejprve na dalšího zákazníka – malého chlapce, pak i na ostrahu.

A do třetice: policie byla přivolána do prodejny v Sydney, kde se zákazník ve sporu o ruličky oháněl nožem. „Byl to zlý a divoký týden. Všichni s údivem sledujeme, co se děje,“ řekl Simon Griffiths, spoluzakladatel firmy Who Gives A Crap, která prodává recyk­lovaný toaletní papír a část zisku věnuje na charitu.

Společnost musela minulý týden zastavit jak prodej, tak přijímání objednávek, protože její odbyt v rozmezí 18 hodin povyskočil o 1100 procent.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků