Hlavní obsah
Americký senátor Rand Paul Foto: Aaron Bernstein, Reuters

Americký senátor Rand Paul má koronavirus

Americký senátor Rand Paul má pozitivní test na nemoc Covid-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru. Senátorův tým to oznámil v neděli na Twitteru. Paul je republikán, který v senátu zastupuje stát Kentucky.

Americký senátor Rand Paul Foto: Aaron Bernstein, Reuters
Americký senátor Rand Paul má koronavirus

„Senátor Rand Paul byl pozitivně testován na Covid-19. Cítí se dobře a je v karanténě,” uvedl tým na senátorově Twitteru.

Podle sdělení má nemoc u Paula asymptomatický průběh. Testovat se prý nechal kvůli předběžné opatrnosti, vzhledem k tomu, že v rámci své práce často cestuje a setkává se s velkým množstvím lidí.

„Očekává, že se vrátí do senátu hned, jak mu skončí karanténa, aby mohl v těchto těžkých časech pracovat pro občany Kentucky,” dodal Paulův tým.

Na zprávu reagoval i prezident Donald Trump. „Můj přítel (který tu pro mě je vždycky, když ho potřebuju!), senátor Rand Paul, byl právě pozitivně testován na čínský virus,” napsal prezident na Twitteru.

„To není dobré! On je ale silný a uzdraví se. Právě jsem s ním mluvil a byl v dobré náladě,” dodal prezident.

Pozitivní test jednoho ze zákonodárců podle serveru Financial Times vyvolává na trzích obavy, nakolik se podaří v kongresu prosadit stimulační balíčky na podporu ekonomiky kvůli koronaviru.

Senátor Rand Paul v roce 2016 neúspěšně kandidoval v amerických prezidentských primárkách. Tehdy Trumpa silně kritizoval, ale po jeho zvolení patří v Senátu mezi jeho spojence.

V minulosti se stavěl za dekriminalizaci marihuany, kritizoval také americký prodej armádních vrtulníků Česku. Jde o syna dlouholetého kongresmana a několikanásobného prezidentského kandidáta Rona Paula.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků