Hlavní obsah
 

Změna stejnokrojů! Švédské letušky budou pomáhat ve zdravotnictví

Pro letušky skandinávské společnosti SAS momentálně není moc práce. Komerční lety se ruší a pro mladé ženy je to příležitost absolvovat několikadenní rekvalifikační kurz, po němž budou moci pomáhat ve zdravotnictví.

 
Změna stejnokrojů! Švédské letušky budou pomáhat ve zdravotnictví

Dánsko-švédská letecká společnost v březnu dočasně propustila 10 tisíc zaměstnanců, což je 90 procent veškeré pracovní síly. Cílem je minimalizace nákladů v době světové pandemie koronaviru.

Některé letušky však doma nezůstávají a absolvují třídenní zdravotnický kurz, který je následně opravňuje k práci ve zdravotnictví, kde je naopak personálu nedostatek. První skupina letušek kurz dokončila ve čtvrtek a další zhruba tři stovky by měly následovat v dalších týdnech.

„Nepřemýšlela jsem ani chvilku. Pokud tady ta možnost je, tak ráda pomůžu,” říká pětadvacetiletá Malin Ohmanová ze severu Švédska, která patří k prvním letuškám, které kurz dokončily a rovnou se vrhnou do terénu pomáhat ve zdravotnických zařízeních.

Švédsko je jedinou evropskou zemí kromě Běloruska, která ještě nezavedla drakonická opatření v souvislosti s koronavirovou pandemií. Vláda sice zakázala akce s účastí nad 50 osob, další opatření se ale nesou pouze ve formě doporučení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků