Hlavní obsah
 

Mistrovství světa v hraní na kytaru bez kytary přilákalo do Finska tisíce lidí

Alespoň jednou to udělal snad každý. Na kytaru třeba ani nehrajete, žádnou po ruce nemáte, přesto vám to nedá a v rytmu melodie začnete brnkat na imaginární nástroj. V angličtině pro to existuje i termín - „Air Guitar“ (vzdušná kytara).

 
Mistrovství světa v hraní na kytaru bez kytary přilákalo do Finska tisíce lidí

Ve finském Oulu se už od roku 1996 pořádá mistrovství světa v hraní na kytaru bez kytary. Letos se klání účastnilo dvacet „vzdušných“ kytaristů z celého světa včetně Spojených států, Austrálie, Francie, Kanady, Ruska, Velké Británie, Islandu a samozřejmě domácího Finska.

Finále soutěže v pátek 23. srpna sledovaly navzdory deštivému počasí tři tisíce lidí na náměstí Rotuaari.

Vítězem klání se stal Američan Rob „Markýz“ Messel. Od poroty získal nejvyšší známky za „hladké a zenové představení“. Naopak Alex „Jinja asasín“ Roberts z Austrálie vybojoval druhé místo díky „explozi energie“, kterou se mu podařilo předat publiku. Bronzovou příčku obsadil Frederic „Francouzák“ Reau za „použití tradiční techniky vzdušné kytary“.

Cílem soutěže je prý prosazování světového míru. Na oficiálních stránkách mistrovství se uvádí, že by „skončily války, zastavily se změny klimatu a zmizely všechny špatné věci, kdyby všichni lidé na světě hráli na kytaru“.

French Kiss Goes to Oulu (2019) | Trailer

🤘🇫🇮 Performers from across the world are making the annual pilgrimage to Oulu, Finland for the Air Guitar World Championships, set to kick off Friday. The night before, the city will host the Oulu Music Video Festival, an event that will include the world premiere of French Kiss goes to Oulu, a new documentary that follows Frédéric Reau's journey to air guitar's pinnacle event. Special thanks to Air Guitar Australia who helped provide this sneak peek. Good luck to the Lily Rocknroll, Jinja Assassin, Sgt. Wrecker and Jimmy Dangles who will represent the Land Down Under in Oulu! 🇦🇺💚💛 #MakeAirNotWar #FinnishCrazyGames

Posted by Embassy of Finland in Australia - Suomen suurlähetystö Australia on Tuesday, August 13, 2019
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků