Hlavní obsah
 

Titul nejošklivějšího psa světa získal Toulavý rošťák

Rozježené stvoření s vypoulenýma očima a špičatýma ušima jménem Toulavý rošťák (Scamp the Tramp) se stalo letošním vítězem soutěže o nejošklivějšího psa světa, která se v pátek konala v kalifornské Petalumě.

 
Titul nejošklivějšího psa světa získal Toulavý rošťák

„Je to Rošťák-šampion,“ prohlásila jeho majitelka Yvonne Moronesová ze Santa Rosy v Kalifornii. Je přesvědčená, že o vítězství jejího nevzhledného psíka rozhodla jeho milá povaha i to, co dělá pro lidi.

Tento psí šampion chodí na návštěvy za dětmi do škol i do domovů pro seniory. Moronesová Rošťáka, nalezence z ulice, získala před pěti lety prostřednictvím jednoho internetového portálu.

„Vezla jsem si ho domů v autě, měla jsem puštěnou písničku One Love od Boba Marleyho, podívala jsem se na Rošťáka a on pohupoval hlavou,“ vzpomínala.

„Bylo to, jako kdyby věděl, že našel domov, který bude už navěky jeho,“ tvrdí hrdá majitelka pravděpodobně křížence.

Jako cenu pro vítěze získal Rošťák 1500 dolarů (téměř 33 800 korun), možnost vystoupit v televizní show, dalších 1500 dolarů určených jako dar útulku pro opuštěná zvířata a trofej, která je mnohem větší než on sám.

Nejošklivější pes na světě

Foto: Noah Berger, ČTK/AP

Toulavý Rošťák vynikl v konkurenci téměř dvaceti soupeřů, mezi nimiž se objevili psi s jazykem trčícím z tlamy, křivýma nohama, mimořádně přihlouplým výrazem a dalšími kuriózními vlastnostmi. Měli za úkol projít se po červeném koberci a předvést se jásajícímu publiku. Na druhém místě se umístil pekingský palácový psík s očima jako korálky a vystrčeným jazykem, třetí skončila čivava, která prý vypadá, jako by ji někdo zrovna strčil do elektrické zásuvky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků