Hlavní obsah
Aligátor se v klidu slunil u umělého jezírka. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Golfista odpálil a míček dopadl na slunícího se aligátora. Na další ránu si netroufl

Mezi golfisty je otázkou cti odpálit míček odkudkoliv, kam dopadne. Najdou se ale chvíle, kdy jde sportovní pýcha stranou. Jednou z nich byla i situace, ke které došlo 5. dubna v americké Jižní Karolíně. Míček totiž dopadl přímo na hřbet 2,5 metrů dlouhého aligátora.

Aligátor se v klidu slunil u umělého jezírka. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Golfista odpálil a míček dopadl na slunícího se aligátora. Na další ránu si netroufl

Nic netušící aligátor se v klidu slunil na břehu umělého jezírka na golfovém hřišti klubu Spring Island nacházejícím se v kraji Beaufort, když na něm přistál míček, který odpálil golfista David Ksieniewicz.

Jak ukazují záběry, které toho dne byly pořízeny, míček přistál plazovi na hřbetě a golfista se mohl jen zhluboka nadechnout. Většinou totiž v golfu platí pravidlo, že hráč by měl odehrát míček z místa, kam dopadl. Aligátor však poté, co byl vyrušen, zaplul zpátky do jezírka, čímž pádem golfistu nebezpečného odpalu ušetřil.

Golfista se navíc mohl opřít o pravidlo, které umožňuje hráči zahrát nový míček bez ztráty úderu, když dojde k mimořádné situaci. Něčím takovým je podle pravidel i to, pokud míček přistane v blízkosti zvířete, které by mohlo hráče zranit.

Na Floridě se pokusili o zahrání

A přestože se zdá, že podobný dopad míčku je mimořádně vzácný, něco podobného se stalo v prosinci minulého roku. Golfista Brandon Downes na Floridě umístil svůj míček na ocas více jak třímetrového aligátora.

V Downesově případě dokonce došlo i k pokusu o zahrání míčku. Golfista se pokusil ho sundat z aligátořího ocasu a položit na místo pro odpálení. Ve chvíli, kdy se aligátor při této „operaci“ pohnul, Brandon Downes rychle utekl do bezpečí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků