Hlavní obsah
Facebook Messenger (ilustrační foto) Foto: archív tvůrců

Messenger omezuje přeposílání zpráv. Chce tak bojovat proti dezinformacím

Do boje proti šíření nepravd a dezinformací vyrazila komunikační služba Messenger, za kterou stojí společnost Facebook. Nově tak bude omezena možnost přeposílání zpráv, což se pochopitelně dotkne úplně všech uživatelů.

Facebook Messenger (ilustrační foto) Foto: archív tvůrců
Messenger omezuje přeposílání zpráv. Chce tak bojovat proti dezinformacím

„S okamžitou účinností budou moci všichni uživatelé Messengeru přeposílat zprávy a multimédia pouze do pěti chatů,“ uvedli provozovatelé služby.

Zavedení nového omezení nenačasovali takto náhodou. V souvislosti s blížícími se americkými volbami totiž množství dezinformací a nepravd na sociálních sítích opravdu sílí. Velká část z nich se přitom šíří právě prostřednictvím soukromých zpráv.

Dříve bylo možné jakoukoliv zprávu přeposlat na dvě desítky uživatelů nebo skupin, po aktualizaci na nejnovější verzi Messengeru, která by měla vyjít 24. září, to však již možné nebude. Pokud tedy byli například uživatelé zvyklí přeposílat fotografie více rodinným příslušníkům najednou, nově to bude možné maximálně pěti lidem.

Ke stejnému kroku již v polovině loňského roku přistoupila také aplikace WhatsApp, která také patří do impéria Faceboku. Přeposílání falešných zpráv tímto krokem údajně spadlo až o 70 procent.

Facebook patří k největším internetovým firmám na světě. Celkový počet unikátních uživatelů na jeho sociální síti, Messengeru, WhatsAppu a Instagramu přesáhl v letošním roce cifru 3,14 miliardy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků