Hlavní obsah
 

Po nejlepším iPhonu se jen zaprášilo, je beznadějně vyprodaný

Minulý týden zkompletovala společnost Apple nabídku svých chytrých telefonů, kdy se na pultech obchodů objevil nejlevnější a nejdražší iPhone. Zájem o pokročilejší modely je ale tak obrovský, že jsou beznadějně vyprodané. Situace by se měla změnit až na přelomu měsíce.

 
Po nejlepším iPhonu se jen zaprášilo, je beznadějně vyprodaný

Již v říjnu se začaly prodávat dva jablečné smartphony – základní iPhone 12 a varianta pro náročnější uživatele iPhone 12 Pro. Zájem o druhou zmiňovanou novinku byl tak obrovský, že se vyprodala na dlouhé týdny dopředu.

A situace se opakuje i nyní, kdy se na pultech obchodů zabydlely další dva modely. Ze všech čtyř novinek je verze 12 mini nejlevnější, případní zájemci za ni zaplatí 21 990 Kč. Provedení 12 Pro Max pak startuje na částce 33 990 Kč. Dva dříve představené jablečné smartphony se nabízejí od 24 990 Kč (iPhone 12), respektive od 29 990 Kč (iPhone 12 Pro).

Apple iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max.

Foto: archív výrobce

Hlad po verzi 12 Pro Max je před Vánocemi tak velký, že prakticky všichni tuzemští prodejci hlásí vyprodáno. A stále to platí také pro provedení 12 Pro, které šlo do prodeje již v říjnu. Vrcholné dva modely jsou zkrátka nedostatkovým zbožím.

Apple nicméně ve svém oficiálním internetovém obchodu uvádí, že další várka by měla do Česka dorazit na přelomu listopadu a prosince. Stejné informace je možné vyčíst také z některých tuzemských e-shopů. Vše tedy nasvědčuje tomu, že by lidé měli své objednané přístroje získat ještě před Štědrým dnem. A to i v případě, že objednávku učiní až nyní.

Představení chytrého telefonu Apple iPhone 12.

Video: archív výrobce

Apple iPhone 12.

Foto: archív výrobce

Co novinky umí?

Jednotlivé modely se od sebe liší především velikostí obrazovky. Nový iPhone 12 nabídne 6,1palcovou obrazovku, menší verze pak 5,4palcovou. Dvě velikostní provedení jsou k mání také u luxusnější edice Pro, konkrétně se iPhone 12 Pro pochlubí 6,1palcovým displejem a iPhone 12 Pro Max 6,7palcovým. Verze Pro budou luxusnější a budou mít teleobjektiv navíc na zadní straně.

Design všech novinek se dramaticky liší od všech předchůdců. Apple se v podstatě vrací do éry populárního iPhonu 5, kde prim hrály ostré hrany kovového rámu místo zaoblených bočnic. Řada skalních fanoušků jistě tuto designovou změnu uvítá, už jen kvůli tomu, že konstrukce je lehčí, tenčí a v podstatě i menší.

Nárůst výkonu je u další generace iPhonů považována prakticky již za samozřejmost. Zástupci amerického počítačového gigantu se nicméně pochlubili tím, že pracovní tempo je tak svižné, že na jablečných telefonech poběží například i League of Legends, což je populární videohra designovaná primárně pro klasické počítače. Tím dal Apple jasně najevo, jak dramaticky výkon narostl. Je to zásluha čipu Apple A14 Bionic, který mají všechny čtyři novinky.

Apple iPhone 12 Pro.

Foto: archív výrobce

Apple iPhone 12 a 12 mini.

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků