Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Bobby Yip, Reuters

Foxconnu kvůli koronaviru klesl zisk téměř o 90 procent

Tchajwanské společnosti Foxconn v prvním čtvrtletí klesl meziročně zisk téměř o 90 procent na 2,1 miliardy tchajwanských dolarů (TWD; 1,8 miliardy Kč). Pandemie nemoci covid-19 totiž firmě přerušila výrobu, ale také prudce snížila poptávku po výrobcích od společnosti Apple a od dalších velkých klientů Foxconnu. Informovala o tom agentura Reuters.

Ilustrační foto. Foto: Bobby Yip, Reuters
Foxconnu kvůli koronaviru klesl zisk téměř o 90 procent

Firma, která je největším smluvním výrobcem elektroniky na světě, ale současně oznámila, že to nejhorší má už za sebou. Ve druhém čtvrtletí očekává stabilizaci podnikání a také růst výnosů ve srovnání s předchozím čtvrtletím.

Foxconn používá také název Hon Hai Precision Industry. Výnosy firmy se ve čtvrtletí snížily o 12 procent na 929,1 miliardy TWD (789,6 miliardy Kč). Foxconn už dříve varoval, že čeká propad tržeb kvůli uzavření továren v Číně, kde bylo kvůli koronavirové krizi dočasně nařízeno uzavřít továrny. Čína je hlavní výrobní základnou firmy. Foxconn dodal, že všechny jeho hlavní továrny v Číně už obnovily běžný provoz.

Další vývoj poptávky po chytrých telefonech sice zůstává nejistý, jiné podnikatelské divize by ale měly vykázat ve druhém čtvrtletí růst výnosů o více než deset procent, uvedla firma. Pomoci k tomu má vyšší poptávka po elektronice určené pro práci z domova a po přístrojích pro internetové hry a jinou domácí zábavu.

Foxconn od roku 2000 působí také v České republice, kde má svou základnu pro Evropu, Blízký východ a Afriku. Výrobní závody má v Pardubicích a Kutné Hoře.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků