Hlavní obsah
Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

V Praze kvůli závadě nouzově přistálo letadlo

Na pražském Letišti Václava Havla odpoledne kvůli možné závadě v kokpitu neplánovaně přistálo dopravní letadlo nízkonákladových aerolinií Germanwings. Nikomu se nic nestalo. Pro cestující, kteří letěli z Moskvy do Stuttgartu, vypravila firma náhradní letadlo z Kolína nad Rýnem, které je do Stuttgartu dopraví.

Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
V Praze kvůli závadě nouzově přistálo letadlo

"Vyžádali si od nás účast letištních hasičů a záchranné služby, tyto složky asistovaly při přistání," řekla mluvčí letiště Eva Krejčí.

Televize Prima Family uvedla, že piloti podle prvotních informací zaznamenali chybové hlášení počítače, který signalizoval závadu na čidle. Letadlo Airbus A320 se 144 cestujícími a pětičlennou posádkou přistálo bez problémů. Letoun zkontroloval technik a rozhodl, že Airbus dál s cestujícími pokračovat nemůže, uvedla Prima.

Krejčí uvedla, že letadlo je "v péči letecké společnosti stejně jako cestující". Silvie Marhoulová, která v Česku mediálně zastupuje Germanwings, řekla, že v kokpitu byla hlášena nějaká závada.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků