Hlavní obsah
Jan Čižinský Foto: Jan Handrejch, Právo

Úřednická čtvrť v Letňanech je Babišův marketingový projekt, míní Čižinský

Záměr premiéra Andreje Babiše (ANO) postavit v Letňanech vládní úřednickou čtvrť je podle předsedy zastupitelů Prahy Sobě (PS) Jana Čižinského marketingovým předvolebním projektem. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) chce od vlády za poskytnutí pozemků pomoc při dostavbě okruhů a výstavbu nové nemocnice. Babiš tvrdí, že již s Hřibem jednat nechce.

Jan Čižinský Foto: Jan Handrejch, Právo
Úřednická čtvrť v Letňanech je Babišův marketingový projekt, míní Čižinský

„Pražané a Středočeši nepotřebují nesmyslné marketingové předvolební projekty, ale možnost dostat se po okruhu, kam potřebují. Po čtyřech promrhaných letech by se hnutí ANO mohlo spolu s námi snažit lidem pomoci alespoň teď, namísto aby si je bralo jako rukojmí,” uvedl Čižinský v narážce na hnutí ANO, které se sociálními demokraty ovládalo magistrát v minulém volebním období.

Piráti nyní na magistrátu vládnou se Spojenými silami pro Prahu a Prahou sobě. Předseda zastupitelů Spojených sil a europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) o úterní schůzce primátora s premiérem, která skončila slovní přestřelkou, nevěděl.

Navíc na ni nebyl pozván ani náměstek primátora Petr Hlaváček (za TOP 09), který má na starosti územní rozvoj.

Petr Hlaváček na jednání zastupitelstva hlavního města Prahy 6. června 2019.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Kromě vlády je podle něj při řešení výstavby v Letňanech nutné jednat také s příslušnými radnicemi. „Na tom intenzivně pracuje Petr Hlaváček, proto mě, znovu říkám, překvapuje, že na schůzku nebyl pozván a ani jsme o ní nikdo nevěděli," dodal Pospíšil. TOP 09 podle něj podporuje výstavbu, ale nechce, aby v Letňanech vzniklo pouze místo pro úředníky, ale aby se jednalo o plnohodnotnou čtvrť.

Kriticky se ke schůzce vyjádřila i magistrátní opozice. Podle šéfky klubu ODS Alexandry Udženiji bylo Hřibovo jednání arogantní. Primátor by podle ní měl usilovat o získání co nejvíce peněz.

Předseda zastupitelů Babišova hnutí ANO Patrik Nacher má za to, že premiérův návrh je výhodný pro obě strany. „Je to trend, který zlepšuje chod státních úřadů a uvolňuje provoz v centru,” řekl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků