Hlavní obsah
 

Tisková konference vlády

Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) v pondělí jednal o návrhu ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO), aby se venku a uvnitř mohli nadále setkávat jen dva lidé. Brífink je naplánovaný na 16. hodinu, Novinky ho nabídnou živě.

 
Tisková konference vlády

Původně se mělo od pondělí moci setkávat venku až 20 lidí a uvnitř až deset, Arenberger chce ale mimořádné opatření svého předchůdce Jana Blatného zpřísnit.

Není ale zatím jasné, zda vláda může toto opatření přijmout. V neděli totiž skončil nouzový stav a od pondělí jsou opatření vyhlášena podle pandemického zákona. Na základě něho může vláda zavřít například ochody či restaurace, nemůže ale omezit pohyb. Proto je od pondělí možné cestovat mezi okresy a lidé mohou vycházet po 21. hodině.

Ústavní právník Jan Winter v souvislosti s tím například pro Právo uvedl, že na základě tohoto zákona je možné omezit konání veřejných a soukromých akcí, kde dochází ke kumulaci osob, ale není to možné vztáhnout i na setkání více než dvou osob.

Opatření ve sportu 

Vláda bude jednat také o zmírnění opatření ve sportu. Umožnit by se mohlo sportovat venku 12 lidem, když budou trénovat po dvojicích s rozestupy a budou mít negativní test na covid-19.

Na nedělním večerním jednání se na tomto návrhu s premiérem Andrejem Babišem a ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem dohodli předseda Národní sportovní agentury (NSA) Milan Hnilička, předseda České unie sportu (ČUS) Miroslav Jansta a předseda Sdružení sportovních svazů Zdeněk Ertl.

Ministři by se také mohli vrátit k debatě o častějším testování ve firmách. Nastínit by také mohli, jak se budou do škol vracet další žáci. Od pondělí 12. dubna se učí v prezenční rotační výuce 1. stupeň základních škol. Studenti jsou pravidelně testováni, nosit musí roušky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků