Hlavní obsah

Tisková konference po jednání vlády

Kabinet na pondělním zasedání jednal o koronavirové epidemii, ministři totiž v posledních dnech mluví o tom, že od příšího pondělí se opatření dále rozvolní. Probírala se i běžná agenda, například jmenování nových soudců. Tisková konference je naplánovaná na 16. hodinu, Novinky ji nabídnou živě.

Tisková konference po jednání vlády

Česká republika se v pondělí přesunula do 4. stupně v protiepidemickém systému PES. Nově se nesmí vycházet z domu od 23. hodiny, namísto 21. Do jedenácti byla prodloužena také otevírací doba obchodů.

Podle současné epidemiologické situace to navíc vypadá, že by se mohlo Česko do 3. stupně přesunout již příští pondělí. To by znamenalo otevření všech obchodů, služeb a restaurací, a to za přísných epidemiologických opatření. Zrušen by mohl být také zákaz vycházení či zákaz pití alkoholu na veřejnosti.

Ministři se v pondělí zabývali mimo jiné i novelami předpisů o kybernetické bezpečnosti a ochraně chmele, ale i zvýšením základního kapitálu Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP) o 1,5 miliardy korun na 5,575 miliardy korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků