Hlavní obsah
Sídlo farmaceutické společnosti Regeneron Foto: Profimedia.cz

SÚKL doporučil Trumpův lék na covid

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) doporučil lék na covid-19 od americké společnosti Regeneron. Jedná se o kombinaci dvou protilátek, která by měla zabraňovat těžkému průběhu nemoci. Na Twitteru o tom informovala ředitelka SÚKL Irena Storová.

Sídlo farmaceutické společnosti Regeneron Foto: Profimedia.cz
SÚKL doporučil Trumpův lék na covid

„SÚKL doporučil další léčivý přípravek proti covidu-19! Jde o kombinovanou léčbu dvou léčivých přípravků Casirivimab a Imdevimab a je určený pro vysoce rizikové ambulantní pacienty. Naše stanovisko už jsme odeslali ministerstvu zdravotnictví,“ napsala Storová.

Lék zatím neschválila Evropská léková agentura (EMA), i tak by se ale mohl českým pacientům podávat po schválení SÚKL v případě tzv. nouzového použití. V USA se používá experimentálně, jde o lék, který podávali i exprezidentovi Donaldu Trumpovi.

Česká vláda jednala se společností Regeneron už koncem ledna, zatím není jisté, kdy a jak by se přípravek mohl do ČR dostat.

Koncem února by měl do Česka dorazit jiný protilátkový lék od společnosti Eli Lilly, který funguje na podobném principu. Přípravek s názvem Bamlanivimab koupí Thomayerova nemocnice a bude jej distribuovat do dalších zdravotnických zařízení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků