Hlavní obsah
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch Foto: Jan Handrejch, Právo

Stát zakáže vnitřní akce na stání pro víc než 10 lidí

Ministerstvo zdravotnictví od pátku 18:00 zakazuje vnitřní akce na stání pro více než deset lidí. Výjimku mají výstavy, trhy a podobné akce. Ministerstvo tak ve středu večer upřesnilo to, co během dne avizoval šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO).

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch Foto: Jan Handrejch, Právo
Stát zakáže vnitřní akce na stání pro víc než 10 lidí

„Vzhledem k rapidnímu nárůstu počtu nových případů nákazy covid-19 v posledním týdnu jsme se s epidemiology rozhodli přistoupit k dalšímu opatření, kterým snížíme sociální kontakt v rizikových provozech a současně neomezíme kulturní a sportovní život,“ uvedl Vojtěch.

Opatření se týká nejen organizovaných akcí, ale také provozoven typu restaurace, bar či klub. Provozovatel nově nepřipustí ve vnitřních prostorech provozovny stravovacích služeb více zákazníků, než je ve vnitřních prostorech provozovny míst k sezení pro zákazníky.

„Přidělené místo každému účastníkovi akce znamená vytvoření určitého distancu od ostatních. To však neznamená, že by se v prostoru nemohlo například tančit. Lidé, kteří mají své přidělené místo se mohou v roušce normálně pohybovat po provozovně,” upřesnil vedoucí Epidemiologické skupiny při Ministerstvu zdravotnictví profesor Roman Chlíbek.

I nadále tak bude možné pořádat například plesy, taneční a další akce. Každý účastník takovéto akce však bude muset mít své místo k sezení.

V restauraci bez roušky jen u stolu 

Resort zdravotnictví také upřesnil pravidla pro nošení roušek ve stravovacích zařízeních. Nově platí, že zákazníci nemusí mít roušku, jen pokud jí nebo pijí u stolu.

Zákazník tedy může odložit ochranný prostředek pouze ve chvíli, když sedí na židli, lavici, barové stoličce u stolu nebo barového pultu a konzumuje či pije.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků