Hlavní obsah
Hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (STAN) Foto: Radek Plavecký, Právo

Kobylí hlavo. Hejtmani čelí kvůli nouzovému stavu výhrůžkám

Kvůli vyhlášení nového nouzového stavu na žádost hejtmanů čelí nyní šéfové krajů výhrůžkám. Na sociálních sítích si na to postěžovala hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (za STAN) nebo šéf Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD).

Hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (STAN) Foto: Radek Plavecký, Právo
Kobylí hlavo. Hejtmani čelí kvůli nouzovému stavu výhrůžkám

„Výhrůžky, humus a agresivita. To, co zažívám v posledních hodinách, by nikdo z vás zažívat nechtěl. Většina e-mailů, telefonů a esemesek, které chodí, je zlých, agresivních a plných nenávisti. A ve stejné situaci jsou i ostatní hejtmané,” napsala na sociální síť Pecková.

V přiložených komentářích jí lidé například vzkazují, ať umře na rakovinu, nebo jí  nadávají do „debilky” či „kobylí hlavy”.

Vážení občané, to, co zažívám v posledních hodinách, by nikdo z vás zažívat nechtěl. Většina emailů, telefonů a...

Zveřejnil(a) Hejtmanka Petra Pecková dne Neděle 14. února 2021

„Jedna polovina mě žádá o odstoupení, protože chci uvolnit opatření a mé svědomí se má vyrovnat s tím, že díky mně budou umírat tisíce lidí a kolabovat nemocnice. Druhá polovina píše, že mám odstoupit, protože jsem Babišův pohůnek,” dodává.

Hejtmanka uvedla, že prosí všechny, aby zklidnili své emoce. „Přesně do tohoto stavu Českou republiku dovedl premiér této země, protože nedokáže obhájit svoje kroky, nalézt pro ně podporu a spojit národ,” tvrdí.

Netolický: Běžte do nemocnic

Vláda si nedokázala ve Sněmovně vyjednat podporu pro prodloužení nouzového stavu. Když jí tento krok poslanci neodsouhlasili, vyhlásila nový nouzový stav na žádost hejtmanů. Ti se se obávali nové situace, na kterou ani oni, ani vláda nebyli připraveni, a tak na nouzový stav kývli.

ČÍST DISKUSE JE TOXICKÉ... KOLIK ALE ZLOBY JE NYNÍ VE SPOLEČNOSTI JE AŽ NEUVĚŘITELNÉ Udělal jsem jednu velkou chybu a...

Zveřejnil(a) Martin Netolický dne Neděle 14. února 2021

Na výhrůžky si stěžuje i Netolický. „Časté dotazy, kolik jsem za to dostal, epidemie není, vulgarismy, urážky, obviňování. To je atmosféra v naší společnosti, kterou ovšem kraje nezavinily,” napsal na Facebook.

Kritikům vzkazuje, ať se radši zajdou podívat do přeplněných nemocnic. „Nastupte jako dobrovolníci a pojďte pomoci. U počítače nebo mobilu, to je odvahy,” uvedl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků