Hlavní obsah
Primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib Foto: Jan Handrejch, Právo

Hřib: Praha změní vyhlášku, kvůli které strážníci vyhnali sáňkaře z Petřína

Vedení Prahy změní městskou vyhlášku, která zakazuje sáňkování a jízdu na běžkách v parcích a zahradách. Zabránit tak chce tomu, aby odtud strážníci lidi vyháněli, jak se to v úterý stalo na Petříně. Informoval o tom Zdeněk Hřib (Piráti). Městská vyhláška zakazuje jízdu po sněhu v zeleni, která je součástí parků či zahrad. Pokuty strážníci nerozdávali a vše řešili domluvou.

Primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib Foto: Jan Handrejch, Právo
Hřib: Praha změní vyhlášku, kvůli které strážníci vyhnali sáňkaře z Petřína

Pražští strážníci v úterý vykázali z Petřína zhruba 40 dětí, které zde sáňkovaly a bobovaly, a další lidi na lyžích či snowboardech. Hlídka je upozornila na porušení vyhlášky, pokuty strážníci nedávali. Situaci na Petříně zaznamenal reportér Novinek.

„Vyhánění dětí ze svahu je nesmysl. Ukázalo se, že existuje 20 let stará městská vyhláška, která zakazuje lyžování nebo sáňkování na určitých místech našeho města, a to například v některých částech Petřína. Ale vůbec nechápu, jak to tenkrát mohl v této podobě někdo schválit. Vyhlášku bude nutné aktualizovat," řekl Hřib v reakci na postup městské policie.

Městská policie na Petříně

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Chováním ve veřejné zeleni v Praze se zabývá vyhláška města, jež uvádí, že v zeleni, která je součástí zahrad a parků, je mimo jiné zakázáno lyžovat, sáňkovat a jezdit na snowboardu. Zakázaná místa jsou konkrétně specifikována, netýká se to veškeré zeleně ve městě. Vyhláška je k mání na internetovém portálu Prahy.

Podle primátora je naopak dobře, že děti v současném období pandemie nemoci covid-19, kdy jsou zavřené školy, tráví čas venku na čerstvém vzduchu.

Strážníci vyháněli sáňkaře a snowboardisty z Petřína

Video: Pavel Jaňurek, Novinky

„Je skvělé, že v Praze po několika letech napadlo dostatek sněhu a děti mohou sáňkovat i v Praze, místo toho, aby přejížděly na hory do jiných krajů. U nás na sídlišti na Jižním městě v centrálním parku se sáňkuje ostošest,” uvedl Hřib.

Hamáček: Strážníci proti sáňkařům zasáhli správně

Jako nešťastné označil vyjádření některých členů vlády o tom, že lyžovat na Petříně není v souladu se zákonem.

„Nelegální je podle vládních opatření tak maximálně čtyřbob bez roušek po deváté hodině," dodal.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v médiích uvedl, že lyžování na Petříně není v souladu se zákonem a městská policie by měla zasáhnout.

Podle strážníků lyžaři na Petříně porušili vyhlášku o veřejné zeleni

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků